Derbi ve futbol

120

Spor-Toto Süper Ligi’nin 33.ncü haftasında bir derbi heyecanı yaşadık. Galatasaray-Beşiktaş maçı büyük heyecan içinde geçti. Derbi de oynanan futbol, futbolseverleri hüsrana uğrattı.

Maç orta saha da geçerken Beşiktaş’ın unutulan oyuncusu Opera’nın kaptırdığı topla buluşan Yasin, 12.ncı dakikada ceza sahası dışından sert vurdu. Kaleci Günay yumrukladı, Yasin önüne düşen topa tekrar vurdu gol oldu. Aynı Yasin, Bomboş kale yerine imzaladığı topu seyircilere gönderdi.
Bu golden 80.ncı dakikaya kadar Beşiktaş bastırdı Galatasaray kapandı. Beşiktaş pas yaptı Galatasaray seyretti. Siyah beyazlılar 17 şut attılar, 5’i kaleyi buldu birini direk 4’nü Muslera kurtardı. Zaten Galatasaray şampiyon olacaksa bunu Muslera’ya borçlu.
Dakikalar 80’ni gösterdiğinde, aynı ilkinde olduğu gibi, ikinci gol geldi. Selçuk uzaktan sert vurdu. Günay yine yumrukladı. Hamit önüne düşen topa vurdu savunmadan döndü. Sneijder önüne gelen topa iyi vurup golü attı. Maç da bitti. Bu golleri şunun için anlattım. Galatasaray 11 şut attı 4’dü kaleyi buldu (İki atakta) ikisini kaleci kurtarırken ikisi gol oldu.
Galatasaray’ın gol atmasını bilen futbolcuları var. Beşiktaş’ın tek futbolcusu vardı, o da atamadı. Maçta her şey vardı ama futbol yoktu. Sportmenlik sahaya bile uğramadı.
Derbinin hakemi de sınıfta kaldı. Hakem Hüseyin Göcek verdiği vermediği kararlarla maçın sonucuna etki etti. Melo, Selçuk ve Yasin, dokunulmaz olduklarını bir kez daha ispat ettiler.
Ayak basma uzmanı Melo bu maçta önce Atiba’nın ayağının ölçüsünü aldı.(Sarı kart) Daha sonra Opera’nın baldırına baskı (Direk kırmızı kart) Hakem efendiden tıs yok. Yine Melo arkadan Beşiktaşlıya faul yapıyor. Hakem efendi elinde sarı kartla geliyor. Melo topu yere vuruyor olmadı bir daha vuruyor. Karar sarı kart. Peki, efendi faulden sarı, itirazdan ikinci sarıyı niye göstermiyorsun? Yine Melo Efendi Demba Ba’yı ceza sahası içinde topa vuracakken iteliyor. (Penaltı ve sarı kart) Niye vermiyorsun? Melo dokunulmaz ya.
Demba Ba ile Selçuk Efendi aynı hareketle faul yaptı rakiplerine. Beşiktaşlıya sarı kart gösteren Hüseyin Efendi Galatasaraylıyı es geçti. Selçuk dokunulmaz ya.
Yasin Efendi Susa’ya arkadan sert girip faul yapıyor. (Sarı kart) Sosa’da ona sinirlenip çelme atıyor. Hakem efendi ikisine de sarı kart gösteriyor. Hüseyin Efendi faul’den vereceğin sarı karta ne oldu? Yasin dokunulmaz ya.
Maçın en komik olayı Olcan’ın gördüğü sarı karttı. Olcan efendi bu kartı ısınırken hakem efendiye yaptığı itirazdan gördü. Son maç yok cezalı. Kahkahalarla güldüm.