Merkez üssü Manisa Akhisar’daki 5.4 büyüklüğündeki depremle ilgili Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan peş peşe açıklama geldi.

MANİSA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliği’nden geniş bir alanda hissedilen ve vatandaşaların korku ve panik halinde sokaklara kaçıştığı deprem ile ilgili ilk açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“22.01.2020 tarihinde saat 22.22 de merkez üssü Akhisar İlçesi olan 5.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı ve yaralanma yaşanmamış olup, ilçede bulunan bazı binalarda kısmi çatlaklar oluştuğu tespit edilmiştir. İlçede AFAD ekipleri tarafından durum tespit çalışmaları devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.”

BAŞKAN DUTLULU: 4 YARALI VAR

Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki deprem ile ilgili bilgi veren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, sarsıntı sırasında 3 kişinin balkon ya da pencere gibi yüksek yerden atlamaları sonucu yaralandığını, 1 kişinin ise panik atak sonucu hastanede tedaviye alındığını söyledi. Başkan Dutlulu, ilçede ve depremin merkez üssü Musalar köyünde bazı evlerin duvarlarının yıkıldığını ve bazı binalarda da çatlaklar oluştuğunu belirtirken, vatandaşların ise panik halinde olduğunu kaydetti. Başkan Dutlulu, “Yaralılardan 3’ü yüksekten atlama, 1 kişi ise panik atak nedeniyle tedaviye alındı. Basit, hafif yaralılar, ayakta tedavi görüyorlar. Bazı evlerin duvarlarında yıkıntılar ve çatlaklar oluştu. Ama önemli bir sıkıntı yok. Tek sorun vatandaşlar panik halinde, dışarıdalar. Evlerine girmiyorlar, çadır ihtiyacımız var. Valimizle görüştük.” dedi. 

ARTÇI ŞOKLAR SÜRÜYOR

Bu arada Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından artçı şoklar devam ediyor. Bölgede saat 23.20’de Akhisar’da 3.7, saat 23.53’te Akhisar’da 3.5, saat 23.57’de Akhisar’da 3.5 ve 23.58’de Akhisar’da 3.8 ve saat 00.24’te yine merkez üssü Akhisar’da 4.0 büyüklüğünde artçı şoklar meydana geldi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz