DEĞİŞİM NEFESLE BAŞLAR TÜM DÜNYADA ÇOK RENKLİ BİR ŞEKİLDE KUTLANDI!!!

144

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından düzenlenen Dünya Değişim Günü, 7 Temmuz cumartesi günü Türkiye’de birçok il de ve dünya genelinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

“Dünya Değişim Günü” olarak ilan eden Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF), bu günü bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratacak etkinliklerle ilk olarak geçtiğimiz cumartesi, 7 Temmuz da kutladı.

“Değişim Nefesle Başlar” teması ile 7 Temmuz günü tüm dünyada gerçekleşen Dünya Değişim Günü kutlamaları, parklarda, halka açık yeşil alanlarda ve belediyeler işbirliğinde gerçekleşti. Çeşitli etkinlikler, değişim nefesi çalışmaları, müzik ve dans gösterileri eşliğinde coşkuyla ilk olarak bu yıl gerçekleşen kutlamalar, herkese açık yapıldı ve tanıtıldı. Değişimin önemi anlatıldı. Yurt içi ve yurt dışındaki kutlamalar binlerce kişiye ulaştı, herkes değişim için nefesini tuttu. Organizasyonda belediyeler koordineli bir şekilde çalıştı.

Tek bir insan nefesini değiştirerek dünyadaki değişim ateşini başlatabilir!

Organizatörler dünyanın, toplumların ve bireylerin gelişmesi, ilerlemesi ve bütünleşmesi için değişimin mutlaka gerektiğini, bunun için insanın önce kendinden başlamasını, en etkili aracın nefes olduğunu belirttiler. “Eğer dünya artık değişsin, savaşlar sona ersin, gelecek umutla dolsun istiyorsak kendimizi değiştirmekle başlamalıyız. Bunun için en etkili araç Nefestir; hem fiziksel hem de duygusal ve zihinsel olarak insanı olumlu, pozitif, sağlıklı yönde değiştiren en önemli olgudur .

Sağlıklı, iyi olma halini, mutlu, pozitif olma halini, hepimiz nefesle başarabiliriz. Herkes nefes alıp veriyor; insan nefes alış veriş tarzını değiştirerek bünyesinde olumlu ve radikal değişimlere neden olabilir. Toplum bireylerden oluşuyor, birey içsel iyilik halini dışarı yansıttığında toplum da düzelecektir, böylece çevre de iyileşecek ve dünya da daha güzel bir yer haline gelecektir.”

“Herkes değişmek istiyor, dünyanın olumlu yönde değişmesini istiyor. Peki insanlar neden değişemiyor ? İşte bu soruların cevabını bulmak için Dünya Değişim Günü’nde insanlara etkili bir değişim anahtarı sunuyoruz: “Kendini değiştir.”
Sadece 5-10 dakikada nefesinizi tanıyarak, nefes alış verişlerinizi izleyerek, nefesinizi doğru ayarlara oturtabilir ve nefes akışını düzenleyebilirsiniz. Böylece olumlu değişim önce vucudunuzda ortaya çıkacak sonra sizden dışarıya taşacak! İşte nefesin değişim üzerinde bu kadar önemli etkisi var.

Dünya Değişim günü artık her yıl dünyanın dört bir tarafında kutlanacak!

Bu yıl İlk olarak “Değişim Nefesle Başlar” teması ile meydana gelen Dünya Değişim Günü kutlamalarının her yıl tüm dünyada artan bir heyecan ile kutlanacağı dile getirildi. Yetkililer, daha iyi bir dünya için insanların bilinçlenmesi, farkındalığın artması, sağlık, mutluluk, sevgi ve başarı anahtarı için önce herkesin kendinden ve nefesinden başlaması gerektiğinin ehemmiyetini anlattılar.

Binlerce kişi yurt içi ve yurt dışında sokaklarda, parklarda, yeşil alanlarda ve belediyelerce düzenlenen mekanlarda doğru nefes alıp verme antrenmanları yapıldı ve Dünya Değişim Günü’nü kutladı, aydınlık yarınlar için coşkuyla doldu, heyecanlı ve eğlenceli saatler geçirdi. Kutlamalara yurt içinde İstanbul’dan, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Bursa, Denizli, Çanakkale, Antalya, Adana, Eskişehir, Bodrum Çorlu’ya kadar, yurt dışında Fransa, Almanya, Dubai, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Kanada, ABD’ye kadar dünyanın dört bir tarafından binlerce kişi katıldı, gelecekte umut için, değişim için nefes alıp verdi.

Haber: Oğuz Aktürk, Emre Yılmaz