Davutoğlu’ndan müjde

0
166

Başbakan Ahmet Davutoğlu, prim borcu olan Bağ-Kur’lulara müjde verdi. Davutoğlu, daha önce prim borcunu yapılandırmış ancak ödeyememiş 12 aydan fazla prim borcu olanların borçlarının  dondurularak sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerini açıkladı. 

Başbakan Davutoğlu  turizmi canlandırmak amacıyla,  ekonomik sıkıntıda olan ülkelere destek verileceğini açıkladı. Başbakan, “Önümüzdeki iki ay içinde, seyahat acentalarının organizasyonlarıyla gelen yolcu uçaklarına altı bin dolar yakıt desteği vereceğiz. Dolayısıyla şimdiden uçuş iptallerinin önüne geçeceğiz” dedi.
Başbakan Davutoğlu,AK Parti Meclis Grup Toplantısında açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında geçeh hafta gerçekleştiridiği programlar hakkında bilgi veren Davutoğlu, hükümet’in daha önce açıkladığı “kalkınma hamlesine” herkesi katkı vermeye çağırdı.
Davutoğlu şöyle dedi:
“Biz misakı milliyi, misakı iktisadiye çeviriyor, bunun altını dolduruyoruz. Milli birlik ve beraberlikle çözüm süreci ile milletin her yerine hizmet götürüyoruz. Misakı milli nutukları atmak kolay. Misakı millinin iktisadi perspektifi Türkiye’yi bir daha IMF’ye el açmayacak şekilde tahkim etmektir. Yeni bir anayasayla yepyeni bir siyasi ve iktisadi gelecek görüyoruz.
‘Silah sahibi olmamak bir mazeret değildir’ dedi Ahmet Efendi, ‘elinizde üç çakıl taşı varsa atacaksınız ve mücadelede bulunacaksınız’ dedi. Ben de buradan, 95 yıl sonraki bir çağrıyla bir şekilde temel ilkemizi vurguluyorum; herkes yeni misakı millide buluşmalı ve elinde ne varsa bu mücadeleye katılmalı. Üç çakıl taşı olan dahil, Türkiye’nin yeniden inşa faaliyetine katılmalı. Bu çerçevede mücadelemizi sürdüreceğiz.
Davutoğlu,Ankara ve İstanbul’dan sonra İzmir’de de yeni bir “başbakanlık ofisi” açılacağını söyledi.  Bu yolla, hükümet hizmetlerini ülkeye yaymak konusunda çok önemli bir adım atılmış olacaklarını kaydetti. Bu şekilde ayda birkaç günlerini İzmir’de geçireceklerini dile getiren Başbakan, “Bütün Ege’de yapılacak faaliyetleri kontrol edeceğiz. Biz her bir şehrimize özel roller biçiyoruz. İzmir’e dönük olarak da İstanbul – İzmir otobanı 2017’de bütünüyle devreye girdiğinde 3.5 saate düşecek. Aynı şekilde Ankara- İzmir otoyolu, tren yolu devreye girdiğinde, Ankara ve İzmir birleşmiş olacak. İzmir, Çandarlı Kuzey Limanının devreye girmesiyle, izmir yine tarihin en büyük limanlarından biri haline gelecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz