Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95’inci yıldönümü, Almanya’nın Ettlingen kentinde Karlsruhe Başkosolosu Nevzat Arslan’ın ev sahipliğinde Ettlingen Sarayı’nda verilen resepsiyonla büyük bir çoşkuyla kutlandı.

Kutlamaya kalabalık davetlilerin arasında, Federal Anayasa Mahkemesi Başkan Yardımcısı Dr. Peter Frank, Dr. Stefan Freuding, Karlsruhe Emniyet Müdürü Yardımcısı Jochim Pfirrmanm, Ettlingen Belediye Başkanı Thomas Fedrow, Karlsruhe Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Albert Käuflein, Baden Eyalet Müzesi Müdürü Dr. Eckart Köhne, İHK (Ticaret Odası) Başkanı Udo Götschel ve çok sayıda Türk ve Alman davetli yer aldı. Resepsiyona Pforzheim Klasik Türk Müzüği Topluluğu İstiklal Marşı ve Alman milli marşının çalması ile başlandı.

Resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, şöyle konuştu:

“Almanya’daki Türkler ve Türk kökenliler olarak sizler büyük bir çeşitliliği yansıtıyorsunuz. Bu çeşitliliği bir zenginlik olarak gördüğümüzü, bizleri birleştiren ortak paydaları asla unutmamız gerektiğini çeşitli vesilelerle ifade ediyorum. 95 yıl önce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bugün her açıdan güçlü bir devlet konumundadır.”

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.