Ankara esnafının Gökçek tepkisi çığ gibi büyüyor

Ulus mevkiinde bulunan Telefoncular Çarşısı esnafı, hiçbir yer tahsis edilmeden yerlerinden edildiler. Esnaf, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, kendilerini adeta kapı dışarı ettiğini belirtiyorlar. Çarşı yanında bulunan Yeni Camii’nin temel atma töreninde, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, mağduriyet olmayacağı konusunda söz verdiğini de ifade ediyorlar.
Geçtiğimiz günlerde mağdur edildiklerini belirten ve ulaşım konusunda sıkıntılar çektiklerini söyleyen İvedik Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinin ardından, Telefoncular Çarşısı Esnafı da Melih Gökçek’in kendilerini mağdur ettiğini ifade etti. Yaklaşık 2 yıl önce dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temel atma töreni gerçekleştirilen Ulus Yeni Camii inşaatından dolayı, hemen ardında bulunan Telefoncular Çarşısı’nın yıkımı tamamlanıyor. Ancak yaklaşık bin kişinin geçimini sağladığı çarşı esnafı, yıkım tamamlanır tamamlanmaz işsiz kalacak. Konuyla ilgili, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile defalarca görüşmek istediklerini belirten çarşı esnafı, hiçbir şekilde muhatap alınmadıklarını söylediler. Yaklaşık olarak 300 esnafın bulunduğu çarşının yıkımı sonrasında, alana ne yapılacağı da belirsiz.

SURİYELİ MÜLTECİLER KADAR DEĞERİMİZ YOK

Daha önce Osmanlı Pazarı, Yunusemre ve Maltepe Çarşılarında olduğu gibi kendilerinin de mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen çarşı esnaflarından Mehmet Emin Topal, “Suriyeli mülteciler kadar değerimiz yok. Çocuklarımızın eğitimini nasıl sağlayacağız? Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Mağduriyetimizin acilen giderilmesini istiyoruz” dedi.

EKMEK KAPIMIZ KAPATILDI

Konuyla ilgili olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e defalarca girişimlerde bulunulduğunu belirten Mustafa Topal ise, “5-6 defa Gökçek ile görüşmeye çalıştık ama bizi muhatap alamdı. Adeta, ne haliniz varsa görün diyorlar bize. Biz buradan, yer tahsisi yapılmadan gidemeyiz. Haklarımızdan feragat ettiğimizi belirten sözleşmeleri imzalattıktan sonra, hiçbir muhatap bulamadık kendimize. Mağdur olmayacağımızı söylemişlerdi” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.