Ana Sayfa Güncel Haberler CUMHURBAŞKANIMIZ SÖZ VERMİŞTİ

CUMHURBAŞKANIMIZ SÖZ VERMİŞTİ

-

Ankara esnafının Gökçek tepkisi çığ gibi büyüyor

Ulus mevkiinde bulunan Telefoncular Çarşısı esnafı, hiçbir yer tahsis edilmeden yerlerinden edildiler. Esnaf, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, kendilerini adeta kapı dışarı ettiğini belirtiyorlar. Çarşı yanında bulunan Yeni Camii’nin temel atma töreninde, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, mağduriyet olmayacağı konusunda söz verdiğini de ifade ediyorlar.
Geçtiğimiz günlerde mağdur edildiklerini belirten ve ulaşım konusunda sıkıntılar çektiklerini söyleyen İvedik Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinin ardından, Telefoncular Çarşısı Esnafı da Melih Gökçek’in kendilerini mağdur ettiğini ifade etti. Yaklaşık 2 yıl önce dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temel atma töreni gerçekleştirilen Ulus Yeni Camii inşaatından dolayı, hemen ardında bulunan Telefoncular Çarşısı’nın yıkımı tamamlanıyor. Ancak yaklaşık bin kişinin geçimini sağladığı çarşı esnafı, yıkım tamamlanır tamamlanmaz işsiz kalacak. Konuyla ilgili, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile defalarca görüşmek istediklerini belirten çarşı esnafı, hiçbir şekilde muhatap alınmadıklarını söylediler. Yaklaşık olarak 300 esnafın bulunduğu çarşının yıkımı sonrasında, alana ne yapılacağı da belirsiz.

SURİYELİ MÜLTECİLER KADAR DEĞERİMİZ YOK

Daha önce Osmanlı Pazarı, Yunusemre ve Maltepe Çarşılarında olduğu gibi kendilerinin de mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen çarşı esnaflarından Mehmet Emin Topal, “Suriyeli mülteciler kadar değerimiz yok. Çocuklarımızın eğitimini nasıl sağlayacağız? Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Mağduriyetimizin acilen giderilmesini istiyoruz” dedi.

EKMEK KAPIMIZ KAPATILDI

Konuyla ilgili olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e defalarca girişimlerde bulunulduğunu belirten Mustafa Topal ise, “5-6 defa Gökçek ile görüşmeye çalıştık ama bizi muhatap alamdı. Adeta, ne haliniz varsa görün diyorlar bize. Biz buradan, yer tahsisi yapılmadan gidemeyiz. Haklarımızdan feragat ettiğimizi belirten sözleşmeleri imzalattıktan sonra, hiçbir muhatap bulamadık kendimize. Mağdur olmayacağımızı söylemişlerdi” diye konuştu.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.