• Haberler
Ana Sayfa Politika Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim genelgesi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mahalli İdareler Genel Seçimleri için hazırlanan genelge, Resmi Gazete’de yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile alakalı ele alınan genelge, Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde, Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacağı belirtilerek, ”Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin anayasanın 79’uncu maddesinde öngörülen ‘seçimlerin başlamasından bitimine kadar seçimin seviye içinde yönetimi ve dürüstlüğü’ esasına yaraşır bir biçimde gerçekleştirilebilmesini teminen Yüksek Seçim Kurulu ile il ve ilçe seçim kurullarının bu kapsamdaki çalışmalarına, başka kamu kurum ve kuruluşlarınca her çeşit iş gücü, alet ve başka materyal desteği verilmesi önem arz etmektedir” denildi.

Seçimlerde millet iradesinin sandığa sıhhatli olarak yansıması amacıyla bütün kamu kurum ve kuruluşlarının zorunluluk hassasiyeti göstereceğinin aktarıldığı genelgede, şu ifadeler kullanıldı:

“Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin başarıyla gerçekleştirilerek, millet iradesinin sandığa sıhhatli olarak yansıması amacıyla, özellikle ilçe seçim kurullarına yer, alet tahsisi, bilgisayar, yazıcı, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi gereksinimler ile bu tarz şeyleri kullanabilen nitelikli iş gücü desteğinin bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca herhangi bir aksamaya meydan verilmeden karşılanması konusunda başta mülki yönetim amirleri olmak suretiyle bütün kamu kurum ve kuruluşları, banka yöneticileri ile güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gereken bütün tedbirler alınacak ve bu konuda en çaba ve duyarlılık gösterilecektir.”

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Emlak piyasasında kriz

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye'de 2019 Temmuz ayında sadece 102.236 adet konut satıldı

Mamak, Ankaralıya depremi hatırlattı

Sabah ezanının üzerinden üç beş dakika geçmişti. O anda algılayamadığınız bir sarsıntı önce bacaklarınıza sonra da tüm bedeninize yayıldığında bir rahatsızlık geçirdiğinizi düşünüyorsunuz.

Kampanya başladı

Politika faizini % 4.25 indiren merkez bankası, ticari bankaların kredi musluklarını açmasını ve parasal genişleme ile ekonomiyi canlandırma ve talepte artış beklentisindeydi.

YPG’li teröristlerin sınır hattındaki hareketliği görüntülendi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde YPG'li teröristlerin sınır hattındaki hareketliği görüntülendi.

Yabancılara konut satışları yedi ayda yüzde 64.5 arttı

Türkiye’de yılın ilk yedi ayında yabancılara yapılan konut satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64.5 artışla 14 bin 674 düzeyinden 24 bin 144 adete yükseldi.

Mamak parkeye çıktı

Türkiye Basketbol Ligi’nin Ankara temsilcilerinden biri olan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı 2019-2020 sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz