CUMHUR İTTİFAKININ MATEMATİK İLE İMTİHANI

0
13
- Reklam -

Bu cumhur ittifakı mensupları ile aynı ülkede yaşamasak ve ülkeyi onlar yönetmese aslında çok komik adamlar, hele hele iş matematik hesaba gelince resmen insanı gülmekten kırıp geçiriyorlar.

En son elindeki 6 yazılı bir kartonu partililere gösteren Bahçeli, 6 muhalefet partisinin oluşturduğu masayı hedef alarak “6 rakamına lütfen dikkat buyurunuz, bu rakamı ters çevirdiğimizde tabiatıyla 9 rakamı ortaya çıkar. Mesele bakmak değil, görmek, görüleni tüm berraklığıyla göstermektir. Biz 6’ya bakınca gördüğümüz 6 oktur, yuvarlak masa çevresinde kurulan tuzaktır, tertiptir, tezgâhtır, karamsarlıktır, kumpastır, Türkiye’nin sırtına bindirilmek istenen ağır külfettir. 6’yı çevirip 9 rakamına bakınca da gördüğümüz huzurdur, havaya kaldırılan 9 tuğdur, parlayan 9 Işık’tır, sosyal ve ekonomik sorunların süratle geçeceğinin müjdesidir, Cumhur İttifakı’nın 2023’te açık ara öne geçeceğinin simgesidir.” Dedi.

Müsamereye çıkmış öğrenci edasıyla bak “6” şimdi çevirdim “9” oldu, demek ki biz iktidar olacağız kehanetinde bulunmak Bahçeli’nin ne kadar derin bir komedi anlayışı olduğunu göstermiyor mu?

- Reklam -

Hatırlarsanız Bahçeli iktidara nasıl geleceklerini daha öncede birçok defa oldukça gülünç matematik hesaplarla anlatmış ve insanlarımızı epeyce bir eğlendirmişti.

Bahçeli 2009’da, “9 Şubat 1969, 9 Şubat 2009 MHP’nin 40. yılı. Bu sene siyasi partiler yasası gereği 9. büyük kurultayımızda 2009 yılında olacaktır. Demek ki 9 ışık 3 dalga 9’la iktidara doğru yürüyor demektir. Bu sebeple 2009 yılı hayırlara vesile olacaktır. MHP bugün ortaya koymuş olduğu milliyetçi fikri program haline dönüştürmüş, Türkiye’de muhalefeti ilkeli temiz ve çözüm üreten bir anlayışla sürdürmektedir. 2009 yılındayız. 2009’un sıfırlarının üzerine çarpı koyun, atın. İki sıfırı kaldırdık. Ne kaldı 29. 11 ile 29’u toplayın ne oldu, 40. Milliyetçi hareketinin 40. yılı. Bunlar tesadüf olamaz…” dememiş miydi?

Bir başka konuşmasında ise Bahçeli “Her ülküdaşıma bir görev düşüyor. Daha önce MHP’ye hiç oy vermemiş ilkokuldaki 5 arkadaşını bulacaksın. Ortaokuldan 5 arkadaşını bulacaksın. Askerliğinizi yaptığınıza göre 5 asker arkadaşınızı bulacaksın. Mahalleden 5 arkadaşını bulacaksın, sokaktan da 4 arkadaşını bulacaksın. Toplayın 24.  49 milyon seçmen var, bunu 24’e bölerseniz ortaya çıkan rakam ülkücülerin oy temin etmesini gerektiren hane sayısını verir. Demek ki 19 milyon alabilirsek MHP iktidar olur.” Demişti, bahçelinin atladığı tek sorun MHP’lilerin o kadar arkadaşı olmaması ama o kadar kusur kadı kızında da olur değil mi?

Bahçelinin bu hesapları iyi güzel de iktidara gelmek için bir yerlere aday olması gerektiğini unutuyor. Kendi aday olacağı yerde AKP Genel Başkanını aday göstererek iktidar olmayı ummak bilet almadan milli piyangodan para çıkmasını beklemek gibi olmuyor mu?

İttifakın birde AKP ayağı var tabi orası da evlere şenlik AKP’lilerin de matematik ile arası insanları gülmekten kırıp geçirecek seviyede bozuk.

AKP cenahından ilk akla gelen birkaç bozuk matematik örneği şöyle:

En son AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu Habertürk’te  katıldığı televizyon programında “Sıkıntıları görmüyor değilim, yaşadıklarımızı Avrupa ile Amerika ile bütün dünya ile kıyas etmek zorundayız. Sonuç itibarıyla bunun sadece Türkiye’yi etkileyen bir sıkıntı ve kriz olmadığını dolayısıyla Fransa’da, Almanya’da 150 euroya dolan bir poşet, bugün 750-800 euroya doluyor. Dolayısıyla orada da yüzde 6-7 oranında 1’lerin altındayken enflasyon 6-7 kat artmış.” demişti. Programın sunucusu gazeteci Kübra Par’ın tüm uyarılarına rağmen Akbaşoğlu’nun yanlış hesap yaptığını anlamadan bu ifadelerinde ısrar etmesi insanları epey bir güldürdü açıkçası.

Bir başka örnek şöyle: Erdoğan, “Şöyle düşünüyorum; 20 yıl önce ben Batman’a mitinglere gelmiştim. Yaş 67 tabii. 30 yaşlarında falan bir genç olarak buralarda mitinge geldim. O günden bugüne bu Batman nasıl bu hale geldi?” demiş dört işlem aritmetik becerisi ile herkesi gülmekten kırıp geçirmişti.

Binali Yıldırım ise bir konuşmasında “Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış enflasyon. Bu ne demektir, 7 kat artış. Bizde 10’lardan 20’ye çıkmış iki kat artış. İyi mi, değil” demişti.

İşin açığı basit dört işlem ve yüzde hesabı yapmayı beceremeyen kadroların yönettiği bir ülkede işlerin yolunda gitmesi hele hele ekonomik başarı sağlanması asla mümkün değildir.

Ya onlara matematik öğreteceğiz ki bu saatten sonra çok zor ya da onları değiştireceğiz başka çaresi yok…

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz