ÇOMÜ’de gündem güvenlik

0
149

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, 2015- 2016 akademik yılına 46 bin 77 öğrenci ile başlayacaklarını açıkladı. Yaşanan terör olayları nedeniyle güvenlik meselesinin üniversite için öncelikli hale geldiğini belirten Rektör Acer, gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, basın toplantısıyla 2015- 2016 akademik yılına ilişkin açıklamalar yaptı. Yeni akademik yılda öğrenci sayısının 46 bin 77 olacağını ifade eden Rektör Acer, geçen yıla oranla 3 bin öğrenci artışı olduğunu söyledi.
HİZMET İÇİ EĞİTİM
Seçim sürecine girildiğini söyleyen, yaşanan terör olaylarını da hatırlatan Rektör Acer şöyle konuştu:
“Üniversitemiz bağlamında güvenlik meselesi bizim için öncelikli bir konu haline geldi. Biz de gerekli ihtivamı ve dikkati sarf etmeye gayret gösteriyoruz. Emniyet Müdürlüğümüz bizim personelimize önümüzdeki hafta içinde bir hizmet içi eğitim niteliğinde bir güvenlik semineri verecek. O da bizim güvenlikle ilgili tedbirlerimize bir güç katacaktır. Müdahalelerimiz olayları yatıştırmaya yönelik olacak. Yoksa daha alevlendirici, baskıcı müdahale olmayacaktır.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz