Çocuklarınızla yataklarınızı ayırın

0
392

Pedagog Canan Şimşek Karabulut, “Çocuklarınızın ileride eşiyle sorun yaşamasını istemiyorsanız, çocuklarınızla yataklarınızı ayırın” dedi.

Annelerin bebek bakımı ve çocuk eğitimi konusunda doğru bilinen yanlış uygulamaları Aile Danışmanı Canan Şimşek Karabulut’a sordum.
Karabulut anne ve babalara şu uyarılarda bulundu; “Anne babayla yatmak çocuklarda kişilik ve cinsel işlev bozukluklarına neden olabilir. Annesiyle uyuyan çocuklar ileride eşiyle de anne babasıyla uyuyormuş gibi uyuyabilir. Ayrıca bu durum çocuklarda gece korkusu ve kaygı bozukluğunun yanı sıra yine ileri yaşlarda otorite ve kural tanımazlığa, dikkat eksikliğine, öğrenme zorluklarına, özgüven kaybına ve anne babayı model almaktan vazgeçmeye neden olabilir. Bu nedenle yatağınızı çocuğunuzla değil eşinizle paylaşın” dedi.
Bu sorunların yaşanmaması için anne babaların çocuklarını doğumundan itibaren kendi beşiğinde yatırması gerektiğini söyleyen Pedagog Karabulut, “Bu akşamdan itibaren kesinlikle çocuklarınızla yatağınızı ayırın” dedi.
Çocuklar kuşkusuz ailelerin en önemli varlıkları. Bu varlıklarımızın ileriki yaşlarda yani yaşamları boyunca mutlu ve sağlıklı birey olarak yetiştirilmeleri konusunda uzmanların görüşlerine önem vermeleri gerekiyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz