Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Çocuk oyunları yılı kapatıyor

Çocuk oyunları yılı kapatıyor

-

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahnelenen çocuk oyunları, son iki oyun ile 2018’i kapatacak.

Bugün ve yarın sahnelenecek ‘Ay’a Gittim Sanki’ ve ‘Keşke Her Gün Yılbaşı Olsa’ oyunları seyirci ile bu yıl son kez buluşacak.

Maltepe Belediyesi tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 2018 yılı boyunca çocuklara yönelik oynanan tiyatro oyunları bugün ve yarın son kez sahnelenecek.

Mavi Kumpanya oyuncuları tarafından bugün sahnelenecek ‘Ay’a Gittim Sanki’ oyunu, dünya dışındaki gezegenleri ve uzayı kavrayamayan Nesli’nin öyküsüne yer veriyor. Gürcan Ali Gül’ün yönettiği, Eyyüp Fındık, İlknur Koçak, Recep Günay ve Serkan Arslan’ın rol aldığı oyunda, çocuk izleyicilere bilim ve teknolojiyi aşılamak, astronomiyi, araştırmayı sevdirmek, dünya ve gezegenleri eğlenerek anlatmak amaçlanıyor.

Mavi Kumpanya oyuncularının sergilediği bir diğer oyun olan ‘Keşke Her Gün Yılbaşı Olsa’ ise 31 Aralık günü seyircilerle son kez buluşacak.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Sosyal medya hesabından vazgeçmeye razıyız

Türkiye’de on tüketiciden dördünün (%41) hayatları boyunca verilerinin gizli kalmasını garanti altına almak için sosyal medya hesaplarından vazgeçmeye razı olduğunu ortaya çıkardı.