CNR EXPO Kitap Fuarı’nı 100 bin kişi gezdi

262

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen fuara kitapseverler yoğun ilgi gösterdi. Fuarı ilk 3 gününde 100 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

CNR Holding tarafından Basın Yayın Birliği desteğiyle düzenlenen CNR EXPO Kitap Fuarı 4 Mart’ta kapılarını açmasının ardından 3 gün boyunca kitapseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen CNR EXPO Kitap Fuarı’nı 10 günde 318 bin kişi gezerken, bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen fuarı ilk 3 gününde 100 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Binlerce kitabı okurlarıyla buluşturan fuar kapsamında gerçekleştirilen paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilere de ziyaretçiler büyük ilgi gösteriyor. Özellikle küçük okurların fuara olan ilgisi de memnuniyet yarattı. ‘Engelsiz Bir Dünya’ temasıyla gerçekleştirilen fuarda yüzlerce yazar okuyucuları ile buluşturulurken, fuarın en anlamlı etkinlikleri arasında ise engelli yazarlar ile okuyucuların buluşturulması oldu. Kitapseverler, engelli yazarların kitaplarına CNR Kitap Fuarı’nda büyük ilgi gösterdi.

Bu yıl uluslararası kimlik kazanan, 13 Mart tarihine kadar açık kalacak fuar, kitap dostlarını çeşitli sürprizlerle karşılayamaya devam edecek. CNR Kitap Fuarı’nda paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte 900’ün üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek. Fuara 400 bin ziyaretçi hedefleniyor.