• Haberler
Ana Sayfa Dış Haberler Çin’de temmuz ayı enflasyonu yüzde 2.8 oldu

Çin’de temmuz ayı enflasyonu yüzde 2.8 oldu

-

Ulusal İstatistik Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre Çin’de temmuz ayı tüketici enflasyonu yüzde 2.8 oranında artış gösterdi.

Bu rakam beklentilerin yüzde 0.4 üstünde gerçekleşti. Enflasyon rakamlarında meyve ve domuz etindeki artışlar etkili olurken, üretici fiyatları ise yüzde 0.3 oranında geriledi…

Ulusal İstatistik Bürosu (NBS) tarafından yapılan açıklamaya göre, Çin’in ana enflasyon göstergesi olan tüketici fiyat endeksi (TÜFE), temmuz ayında yıllık bazda yüzde 2,8 oranında artış gösterdi. TÜFE, 2.7’lik beklentinin yüzde 0.4 üzerine çıktı. Gıda fiyatları geçen yıla göre yüzde 9.1 oranında artarken, haziran ayına göre artış yüzde 8.3 oldu. Gıda dışı fiyatlarda ise haziran ayına göre yüzde 0.1 oranında düşüş yaşandı. NBS, ilk yedi ayda tüketici fiyatlarının bir önceki yıla göre yüzde 2.3 arttığını söyledi.

NBS yetkilisi Dong Yaxiu, enflasyon rakamında meyve ve domuz etindeki yükselişlerin etkili olduğunu açıkladı. Meyve fiyatları yıllık bazda yüzde 39,1 oranında artarak temmuz ayında TÜFE’ye 0,63 puan etki etti. Domuz eti fiyatları da yaşanan arz sorunu nedeniyle aylık olarak yüzde 7,8; yıllık olarak da yüzde 27’lik bir artış gösterdi.

- Reklam -

NBS verilerine göre, üretici fiyatları ise temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0.3 oranında geriledi.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

El Salvador Dışişleri Bakanı, Türkiye’ye geliyor

Dışişleri Bakanlığı'nca El Salvador Dışişleri Bakanı Alexandra Hill'in yarın Türkiye'yi ziyaret edeceği açıklandı.

Hükümet, memur maaşlarına yönelik yeni teklifte bulundu

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Bahçeli’den Soylu’ya tebrik telefonu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu telefonla arayarak, Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediyelerindeki görevlendirmeler dolayısıyla tebrik etti.

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz