Ana Sayfa Dış Haberler Çin: Ticaret görüşmeleri geniş kapsamlı ve kaygı giderici oldu

Çin: Ticaret görüşmeleri geniş kapsamlı ve kaygı giderici oldu

-

Çin Ticaret Bakanlığı, Çin ile ABD arasındaki ticaret görüşmelerini, “geniş kapsamlı ve tarafların kaygılarının giderilmesi için temel oluşturucu” diye nitelendirdi.

Çin Ticaret Bakanlığı’nın, Pekin’de dün biten üç günlük görüşmelerin sonrasında yapmış olduğu açıklamada, iki tarafın “karşılıklı anlayışa dayalı, birbirlerinin kaygılarını gidermek için bir temel oluşturan, ticari ve yapısal ortak problemler konusunda kapsamlı, derin ve yoğun görüşmeler” yapıldığı belirtildi.

Çin Ticaret Bakanlığı’nın açıklamasında, “iki tarafın da yakın teması sürdürme konusunda anlaştığı” da vurgulandı.

ABD Ticaret Temsilciliği de yapmış olduğu açıklamada, iki taraftan yetkililerin “ticari ilişkilerde adalet, karşılıklılık ve denge sağlama yollarını” görüştükleri belirtildi ve “Görüşmelerde Çin’in ABD’den önemli dozda tarım, enerji ve imalat ile başka ürün ve hizmetler satın alma vaadi üstünde duruldu” denildi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, aralık ayında Buenos Aires’te yaptıkları toplantıda, iki ülke arasında görüşme yapılması ve gümrük vergilerini 90 gün süreyle artırmama kararı almışlardı.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Çipras: Kim Rumların haklarını ihlal ederse, bu sonuçlar doğuracaktır

Her kim Yunanistan ve Kıbrıs’ın (Rumların) haklarını ihlal ederse bu sonuçlar doğuracaktır. Öte yandan her halükarda bunun bedeli ciddi olacaktır, çünkü biz egemenlik haklarımızı müdafaa etmekte kararlıyız

Yoksulluk kanser nedeni