“Cim Bom” dört yıldızlı

99

Galatasaray  “Devler Ligi”nde
Süper Lig’de 20. şampiyonluğunu ilan eden “Cim Bom”, gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’ne eleme oynamadan katılım hakkını elde etti.
Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, Avrupa futbolunun bir numaralı organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi’ne de direkt gruplardan itibaren katılım hakkını elde etti.
Türkiye’nin UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında en fazla yer alan ve en fazla maça çıkan ekibi durumundaki sarı-kırmızılılar, 3 sezon önce çeyrek final oynadığı, geçen sezon ise son 16 takım arasına kaldığı bu kulvarda yine başarı kazanmaya çalışacak.
“Cim Bom” kasasını doldurdu
Spor Toto Süper Lig’de bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, kazandığı sportif başarının yanı sıra önemli bir maddi gelirin de sahibi oldu.
Süper Lig’de 20. kez mutlu sona ulaşarak Türkiye’nin en çok şampiyonluk yaşayan takımı olan Galatasaray, elde ettiği başarıyla hem taraftarlarını sevindirdi hem de büyük miktarda para ödülünü kasasına koymaya hak kazandı.
Galatasaray ile Bursaspor, iki finale çıkacak
Ziraat Türkiye Kupası’nda finale yükselen Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğunu ilan etmesi sonrası, TFF Süper Kupa eşleşmesi de belli oldu.
Süper Lig şampiyonu ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonunun karşı karşıya geldiği organizasyonda, Galatasaray ile Bursaspor kupa için sahada olacak.