CHP’li Tanal’dan vekil karnesi

98

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, vekillerin “en”lerinden oluşan bir çalışma yaptı.
EN ÇOK KANUN TEKLİFİ VEREN VEKİLLER
Çalışmaya göre; Tanal verdiği 297 kanun teklifi ile ilk sırada, MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır 186 ile ikinci, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise 142 kanun teklifi ile üçüncü sırada yer aldı.
EN ÇOK SORU ÖNERGESİ VEREN VEKİLLER
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri verdiği 7 bin 145 yazılı soru önergesi ile birinci sırada, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 6 bin 279 ile ikinci, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık 4 bin 208 ile üçüncü sırada yer aldı.
Onaylanmış ve onay bekleyen genel görüşme teklifleri açısından Tanal 27 genel görüşme talebiyle birinci sırada, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural 20 ile ikinci, MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır 16 ile üçüncü sırada yer aldı.
2014 senesi Ekim ayı sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi’nde İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal 4 milyon 7 bin 466 tiraj ile en çok haberi yapılan milletvekili oldu, ikinci sırada 3 milyon 553 bin 402 tiraj ile CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 2 milyon 469 bin 920 tiraj ile de CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu üçüncü sırada yer aldı.
EN ÇOK TWEET ATAN VEKİL
Tanal, en çok tweet atan milletvekillerini de belirledi. En çok tweet atan milletvekili bin 894 tweet ile CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli oldu.
İkinci sırada  bin 144 tweet ile Tanal yer aldı,  üçüncülük ise 957 tweet ile CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak’a ait.