CHP’Lİ AKILLI’DAN BAKAN NEBATİ’NİN AÇIKLADIĞI PAKETE TEPKİ

0
83
- Reklam -

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıkladığı ekonomi paketine ilişkin konuştu. CHP’li Akıllı, “Ekonomiyi batıran iktidarın aklı fikri milletin cebinde ve yastık altında” dedi.


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonun düşürülmesine ve yastık altındaki altınların sisteme kazandırılmasına ilişkin adımları da içeren yeni bir ekonomi paketi açıkladı. Bakan Nebati açıklamasında, “Büyümenin finansmanında yurt içi tasarrufların geliştirilmesini, tasarrufların etkin ve verimli yatırımlara yönlendirilmesini amaçlayan bir tasarruf sistemi modeli. Bu model yastık altı birikimleri finansal sisteme kazandıracak, büyümenin finansmanında dış tasarrufların yerine yerlilerin merkeze alınmasını sağlayacak, TL cinsi tasarrufların cazibesini artıracaktır.” dedi. Açıklanan yeni pakete ilişkin CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’dan tepki geldi.


“İNSANLAR SİZE GÜVENMEDİĞİ İÇİN KENDİNİ GÜVENCEYE ALIYOR”

- Reklam -


CHP’li Akıllı, “Tek adam rejimi ülke ekonomisini batırdı. Ekonomiyi batıran, Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doları hiç eden ve ardı arkası kesilmeyen zamlarla millete nefes aldırmayan tek adam rejiminin kaçıncı kez atandığını unuttuğumuz bir bakanı, tıpkı genel başkanları gibi aynı şeyi papağan gibi tekrarlıyor. En zor zamanlarda milleti yalnız bırakan, ekranlarda pişkince IBAN isteyen AKP, şimdi bir kez daha vatandaşın birikimlerine, yastık altına, cebine göz dikmiş durumda. Acaba insanlar neden birikim yapıyor, neden yastık altı yapıyor bunu hiç sorguluyor mu bu iktidar? Biz söyleyelim, çünkü size güvenmiyorlar. O nedenle siz ülkeyi demokratik bir yola sokmadıkça, tek adamın ağzından çıkan her sözü haşa Allah’ın sözü gibi kabul ettikçe, sizin gibi düşünmeyen milletin yarısından fazlasını ötekileştirdikçe hiçbir şeyi düzeltemezsiniz. Çünkü siz bunları yaptıkça ekonomi daha da batıyor, ekonomi battıkça da insanlar kendini güvence altına almaya çalışıyor. Ve insanların en son güveneceği kişi de sizsiniz Sayın Nebati.” şeklinde konuştu.

- Reklam -