Akbank Caz Festivali’ni, 37mekanda 37 konserle 100’den fazla sanatçı performansıyla 20bin müziksever izledi.  

Organizasyonu ve içerikprogramlaması Pozitif iş birliğiyle gerçekleştirilen 28. AkbankCaz Festivali 12 gün boyunca; Ustalara Saygı, Festivale Özel,Cazda İngiliz Çıkartması, Güçlü Nefesler, Caz ve Ötesi,Sihirli Eller, Fransız Rüzgarı’ndan oluşan yedi anatemanın yanında; Caz Saati, Liselerde Caz, Kampüste Caz veAtölyeler ile toplam 11 kategoride caz severleri coşturdu. ÖzellikleJehan Barbur feat Fırat Tanış, Ceyl’an Ertem – Akustik, BirsenTezer Eastern Standards, Shinya Fukumori Trio, Konstrukt, AvishaiCohen, Aydın Esen Group & Can Kozlu konserlerinin biletleri günler öncesinde tükendi.  

Festivalin en meraklabeklenen konserleri arasında yer alan Jamie Cullum’ı 4 bin,festival’in bir diğer önemli mekanlarından biri olan Babylon’dagerçekleştirilen 8 konseri ise toplamda 8 bin müzikseverizledi. 

Bu yıl 17-28 Ekim tarihleri arasındagerçekleşen 28. Akbank Caz Festivali’nde; caz müziğinin önemlitemsilcilerinden, Grammy, Altın Küre, BRIT, GQ Dergisi YılınMüzik Adamı gibi sayısız ödüllerin sahibi Jamie Cullum’ın yanısıra, Almanya’nın Chet Baker’ı olarak anılan Grammy  ödüllü Till Brönner, bu yıl yayınlanan13. stüdyo albümü Never Stop II’nin turnesiyle The Bad Plus, ustatrompetçi Avishai Cohen Quartet, Andrei Tarkovsky’nin sinematografikdehasına atıfta bulunan Tarkovsky Quartet gibi isimleryer aldı. Ayrıca Gilles Peterson’ın keşfettiği,İngiltere caz sahnesinin yeni isimlerindenEzra Collective, The Comet is Coming, Nubya Garcia gibiisimler de her sene daha fazla seyirci ile buluşan Akbank CazFestivali programında yer aldı. 

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.