Biz Bartın Belediyesi ile birbirimizi kardeş belediye ilan ettik. Sayın Başkanımız Cemal Akın Kumluca’da yapılan projelerin birçoğunda imzası vardır.

Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve ayrıca Karabük Belediye Başkanımızın yardımlarını da esirgemiyor zaten kent meydanı denen şey çok büyük projeye mal oluyor ve onların da yardımı ile bu projeyi gerçekleştireceğiz çünkü bizim bütçemiz bu projeye yetmiyor ve bu desteklerinden dolayı kardeş belediyelerimiz olan Bartın ve Karabük Belediyelerine teşekkür ederim.

Bartın’ın Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ın çok ilginç bir öyküsü var. Can bu gerçek yaşam öyküsü anlattı, Kumluca Belediyesinin sorun ve sıkıntılarını değerlendirdi.
İşte bu söyleşimiz:

Soru: Sayın Başkan Kumluca’ya Belediye Başkanlığınız çok enteresan gelişti. Özgeçmişinizden ve bu ilginç öyküden söz eder misiniz?

Başkan: Tabii ki, öncelikle Hoş geldiniz Erkan Bey ben 21 yıldır işçi olarak çalışan belediye personeliydim.
1993’te işçi kadrosunda çaycı olarak işe girdim. Anonsçu oldum sonra özel kalem sekreterliği yaptım. Belde halkımın talebi olarak Belediye Başkanlığına aday oldum.
Milliyetçi Hareket Partisinden aday oldum ve Belediye Başkanlığını kazandım. Halkıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Soru: Ben de tebrik ediyorum. Peki, yaklaşık

3 yıldır Belediye Başkanlığı yürütüyorsunuz. Kumluca’ya ne gibi projeler yaptınız?
Başkan: Benim mazbatayı aldığımda belediyenin mali yapısı çok kötüydü. İller Bankasına ve piyasaya borcumuz çoktu. Öncelikle bunları yapılandırdık ve çok şükür piyasaya borcumuzu ödedik. SGK’ya borçlarımız vardı. Bunları yapılandırdık ödedik ve ödüyoruz. Sadece İller Bankası’na daha önceden çekilen alt yapı ve üst yapı kredisi vardı. Onlar da düzenli olarak aylık hesaplarımızdan kesiliyor. İşçiye eskiden kalan borçlarımız vardı onları da ödedik. İşçiye hiçbir borcumuz kalmadı. Ve ben bu durumdan çok mutluyum.

Soru: Bu durumda paralar da bitti ve hizmet durdu mu?

Başkan: Kesintiler hariç kalan parayla da hizmet üretmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 2 yıl içerisinde yaptığımız planlama doğrultusunda ilerliyoruz. Bizim Kumluca’da içme suyu sorunumuz vardı. Biz içme suyu sorununu yüzde 70 oranında çözdük. Yeni bir içme suyu kaynağından klorlama sistemine tablet klorlama denen elle klorlama yapılıyordu. Biz sıvı klorlamaya geçtik. Daha sağlıklı olması nedeniyle çünkü halkımızın sağlığı her şeyden önce geliyor.

Soru: Başkaca neler yaptınız?

Başkan: Tabii bunun yanı sıra düğün salonu yaptık, sokaklarımızı çamurdan tozdan kurtardık, kilit parke taş döşeyerek belediyenin asli görevleri olan temizlik park ve bahçeler bunlar rutin olarak devam ediyor. 2017’de ihaleye çıkacak olan 2500 metrekare kapalı pazar yeri yapacağız. Halkımıza bununda sözünü vermiştim ve o yıl içerisinde de kent meydanı projemiz var onu da hayata geçireceğiz ve ismini de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı olarak düzenleyeceğiz.
Soru: Spor yatırımınız var mı?

Başkan: Ben spora çok meraklı kişiyim. Beldemde daha önce yapılan spor tesislerimiz var ama beldemizin spor kulübü var ben bunlara belediye olarak her türlü desteği sağlıyoruz.

Şunu da ayrıca belirtmek istiyorum. Biz Bartın Belediyesi ile birbirimizi kardeş belediye ilan ettik. Sayın Başkanımız Cemal Akın Kumluca’da yapılan projelerin birçoğunda imzası vardır.

Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve ayrıca Karabük Belediye Başkanımızın yardımlarını da esirgemiyor zaten kent meydanı denen şey çok büyük projeye mal oluyor ve onların da yardımı ile bu projeyi gerçekleştireceğiz çünkü bizim bütçemiz bu projeye yetmiyor ve bu desteklerinden dolayı kardeş belediyelerimiz olan Bartın ve Karabük Belediyelerine teşekkür ederim.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz