Çankaya’dan sağlığınıza destek devam ediyor

0
177

Çankaya Belediyesi’nin özellikle evinden sağlık kuruluşuna gitmekte güçlük çeken vatandaşlar için verdiği Evde Sağlık Hizmeti, daha fazla hastaya ulaşabilmek için ekip sayısını artırdı. 

Sosyal yardımlara kademeli olarak devam eden ve bunu hizmet ağının her alanına taşıyan Çankaya Belediyesi, Evde Sağlık Hizmeti kapsamında geçtiğimiz yıl 4 bin 278 kişiye ulaşmıştı.
Kapasiteyi artırarak daha çok kişiye ulaşmayı amaçlayan belediye; pansuman, enjeksiyon, tetkik için kan alma, hasta nakli, tansiyon ölçme ve hasta değerlendirme gibi birinci basamak sağlık hizmeti olarak tanımlanan bu hizmetleri ücretsiz veriyor. Sağlık hizmetine ihtiyaç duyanların evine kadar giden Çankaya Belediyesi sağlık ekipleri, ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda hastaları daha kapsamlı sağlık kuruluşlarına yönlendiriyor.
Engeli bulunan tüm yurttaşların yararlanabildiği Evde Sağlık Hizmeti, genellikle 65 yaş üzerindeki hastalara ve maddi imkânsızlıktan dolayı herhangi bir sağlık kuruluşuna gidemeyen hastalara veriliyor. Evde Sağlık Hizmetinden yararlanmak için engelli yurttaşlarda ise yaş sınırı aranmıyor.
Çankaya Belediyesi, hastalara evinde sağlık hizmeti vermesinin yanı sıra gerekli hallerde hastanelere ulaşımlarını ya da hastaneden eve dönüşlerini de sağlıyor. Ambulansla nakil hizmeti de veren Çankaya Belediyesi sağlık ekipleri, hastalara hangi rahatsızlık için hastanelerin hangi bölümlerine başvurulması gerektiğinden hasta bakımı konusuna kadar pek çok konuda bilgilendirme de yapıyorlar. Çankaya Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 08.00-17.00 saatleri arasında belediyeye başvurarak bu hizmetlerden yararlanabiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz