Çankaya’da sanatla buluşma zamanı

0
12
- Reklam -

Çankaya Belediyesi, kapanma sürecinin ardından mayıs ayının ikinci yarısında Çankayalıları, online festivaller ve sergilerle buluşturacak.


Çankaya Belediyesi, kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür merkezleri,  “Sanatla Buluşma Zamanı”na dönüşüyor. Pandemi koşullarını dikkatle uygulayan Çankaya’nın kültür merkezlerinde bu ay birbirinden değerli 5 sergi, caz festivali ve 24. Uçan Süpürge Kadın Filmleri festivali sanatseverlerle buluşacak.

OYUNCAK MÜZESİNİN 31. YILI
Türkiye’nin ilklerinden biri olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi’nin 31. kuruluş yıldönümünü de kutlayan  “Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçem”de sergisi, 21 Mayıs’a kadar Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde devam edecek. 5 bine yakın oyuncaktan oluşan zengin bir koleksiyondan seçilen parçaların yer aldığı sergi, aynı zamanda Kumbara Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Yakın zamanda faaliyete geçecek Müze Kumbaram’da yer alacak tematik kumbaraların en güzide örnekleri sergide yerini aldı.

CAZ VE ANKARA 

Çankaya Belediyesinin ana sponsorluğunda bu yıl 25’incisi düzenlenen Ankara Caz festivali de 16 Mayıs’ta Başkentli caz severlerle buluşacak. 23 Mayıs’a kadar sürecek festivalde sanatseverle dünyanın dört bir yanından katılan grupların özgün performanslarını izleme fırsatı yakalayacak. 

- Reklam -

KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ 

Her yıl Çankaya Belediyesinin desteğiyle sinema tutkunlarıyla buluşan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl online platformlarda 27 Mayıs’ta sinemaseverleri ağırlayacak. 3 Haziran’a kadar internet üzerinden takip edilebilecek festival, pandemi koşullarına göre 4 Haziran’dan itibaren sinema salonlarına da taşınacak.  

- Reklam -