Çankaya’da iklim çevre ve çocuk şenliği

0
365

Çankaya Belediyesi, Avrupa Komisyonu’nun “Ufuklar 2020 Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı” Doğa Temelli Projeler/Çözümler kapsamında “İklim, Çevre ve Çocuk Şenliği” düzenleyecek.  

İklim, Çevre ve Çocuk Şenliği, Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim alan çocukların katılımıyla 21 Eylül’de Kuğulupark’ta gerçekleşecek.

Çankaya Belediyesi, ortaklarından olduğu, Avrupa Komisyonu tarafından HORIZON 2020 kapsamında desteklenen Doğa Temelli Çözümler konulu görünürlük faaliyetleri dâhilinde  çerçevesinde İklim, Çevre ve Çocuk Şenliği düzenleyecek. İklim, Çevre ve Çocuk Şenliği, Çankaya Belediyesi kreşlerinde eğitim alan çocukların ve ebeveynlerinin katılımıyla 21 Eylül’de Kuğulupark’ta gerçekleşecek.

İklim krizinin Ankara’da ve Çankaya’da etkilerini azaltmaya yönelik iklim değişikliği ile uyum ve mücadele stratejisi doğrultusunda, iklim çevre enerji alanında bir dizi projeyi hayata geçiren Çankaya Belediyesi, uluslararası alandaki gelişmeleri takip ederek gündeme gelen yerel strateji dokümanlarını kendi çalışmalarının temel çıkış noktası olarak uyguluyor.

Çankaya Belediyesi, düzenleyeceği Şenlik’te iklim, enerji ve sağlıklı çevreler alanındaki çalışmalarını ve söz konusu projelerin çıktılarını görünür kılmayı amaçlıyor. Projenin, çocukların gözüyle iklim meselesine dair çözümler bulmayı hedeflediği Şenlik, ABD’nin New York Kentinde, 23-25 Eylül 2019 tarihlerinde toplanacak Birleşmiş Milletler, “İklim Hareketi Zirvesi 2019” toplantısına denk gelmesi açısından da önem taşıyor.

Zirvenin ve iklim tartışmalarının gündemde olacağı bir dönemde, Çankayalı Çocukların iklim ve çevre alanındaki duyarlılıklarını öne çıkaracak İklim, Çevre ve Çocuk Şenliği, kamuoyuna daha yaşanabilir bir çevre için mesajlar verecek. Şenlikte, iklim ve çevre,  geri kazanım ve su atölyeleri yanında yürüyen ağaçlar, canbazlar, yarışmalar ve oyunlarla hızla değişen iklim sorununa farkındalık yaratması amaçlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz