ÇANKAYA ROTARY KULÜBÜNDEN ANLAMLI MESLEK HİZMET ÖDÜLÜ

81

ANKARA’NIN ÖDÜLLÜ SİMİTÇİSİ İSMET DAĞ

Çankaya Rotay Kulübü 30 yıldır Ankara sokaklarında simitçilik yapan İsmet Dağ’ a meslek hizmet ödülü verdi. İsmet Dağ : “Her şey, Başkentlilere daha iyi hizmet vermek için” dedi.

Çankaya Rotary Kulübü’nden Ankara’nın Hamamönü semtinde seyyar simitçilik yapan İsmet Dağ’a anlamlı bir ödül geldi. 48 yaşındaki Dağ, mesleğine ve müşterilerine duyduğu saygı, topluma ve meslektaşlarına örnek davranışları nedeniyle bu yılın “Meslek Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.

30 yıldır simitçilik yapan, papyon ve eldivenli kıyafetleriyle dikkat çeken Dağ, düzenlenen ödül töreninde ödülünü Çankaya Rotary Kulübü adına geçmiş dönem guvarnörü Hasan Akduman verdi.

Mesleğini aşkla yapan, özenli kıyafetleriyle de dikkat çeken Dağ’a bu özel ödülü vermekten duyduğu mutluluğu aktaran geçmiş dönem guvarnörlerinden ve kulüp üyesi Akın Gökyay da “İsmet Bey, mesleğine ve topluma gösterdiği özen ile diğer esnaflara da örnek teşkil ediyor. Meslek hizmet ödülü mesleğini toplum yararına en mükemmel şekilde yerine getiren kişilere verilmektedir” ifadesini kullandı.

“Herşey başkentlilere daha iyi hizmet vermek için” diyen Dağ,  “Herkes işini özen göstererek, sevgi ve titizlikle yaparsa birbirimize karşı olan saygımızı da korumuş oluruz. Bu ödülün benim için anlamı büyük. Mutluluktan ayaklarım yere basmıyor diyebilirim” dedi.

Meslek Hizmet

İşiniz, Toplum Hizmetine Yarar Sağlasın

Ödül töreninde konuşan Çankaya Rotary Kulübü 54. Dönem Başkanı Zafer Akyıldız, mesleklerin toplumun yarar sağlayacağı araçlar haline getirilmesinin altını çizerek şu mesajları verdi:

“Meslek Hizmet Ödülü, bizim her yıl sahibine takdim ettiğimiz bir ödül. Bu yıl ödülümüzün sahibi İsmet Dağ oldu. İsmet Bey, simit satıcılığını son derece verimli şekilde yerine getiren bir arkadaşımız. Böyle bir simit satıcısını ilk defa gördüğümüzü söyleyebilirim. Hijyenik ve kibar bir şekilde ürünlerini vatandaşa sunuyor. Sunarken de sevgi dolu sözcükler sarf ediyor. Toplum olarak bu tarz güzel davranışlara ihtiyacımız var.

Tıpkı, İsmet Bey gibi her ne meslek yaparsanız yapın, ne iş ile uğraşırsanız uğraşın, toplum hizmetine yarar sağlayacak araçlar haline gelsin görevleriniz. Eminiz ki, çok daha sağlıklı ve huzurlu bir toplum yaratacağız. İsmet Bey’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Meslek Hizmet

Zafer Akyıldız: “İsmet Bey, hizmet kalitesi ile ülkemizi de temsil ediyor”

“Meslek Hizmet Ödülü”nün çok değerli bir ödül olduğunu dile getiren Zafer Akyıldız ise şunları vurguladı:

“Özel, sosyal ve meslek hayatımızda saygı ve değer unsuru çok önemli. Her birimiz toplumun değerli parçalarıyız. Dolayısıyla, her birimiz icra ettiğimiz işleri, ilişkileri büyük bir titizlikle sürdürmemiz gerekiyor. Yine bu alanlarda etik ve ahlaki değerleri yaygınlaştırmak için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Biz Rotary Kulübü olarak, değerli İsmet Dağ’ı, işine verdiği değer ve hassasiyetten ötürü ödüllendirmek istedik. İsmet Bey, Hamamönü semtinde seyyar simit satıcısı.

Mesleğini severek hatta aşkla yapan bir insan. Her gün temiz ve şık kıyafetini giyiyor, papyonunu, kravatını takarak işine gidiyor. Seyyar simit tezgahında, simitlerin kirlenmemesi için simitleri ambalajlıyor, müşterilerine simitleri eldiven ile sunuyor.

Her bir simiti, kağıt poşetlere koyarak ve mutlaka yanına kağıt peçete ekleyerek veriyor. Ayrıca kirli kağıtların da çöp kutusuna atılmasını rica ediyor. İşte bu gösterilen özen, onu ayrıcalıklı ve topluma saygılı bir birey yapıyor. Öyle ki diğer esnaf arkadaşlarına da örnek oluyor.

Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerde çalışan İsmet Bey, böyle hizmet vererek ülkemizi daha güzel temsil ettiğine inanan bir kişi… Bu ödülü, kendisine vermekten büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Dilerim, nice insanlara da örnek olmaya devam eder.”

Simitçi İsmet Dağ: “Ankaralılar özenli hizmeti hak ediyor”

30 yıldır simitçilik yapan İsmet Dağ ise duygularını şöyle dile getirdi:

“Bu ödül benim için çok değerli. Beni ödüle layık gören herkese teşekkür etmek isterim. Ben 48 yaşındayım ve 30 senedir simit satıyorum. 10 yıl önce, Meclisin önünde simit satarken bir öğrenci grubuyla karşılaştım. Onlar simit alırken öğrencilerle sohbet ettik.

Ankara’dan ne bekliyorsunuz diye sorunca, bana ‘biz Ankara’dan istediğimizi bulamadık ama sizi bu kıyafetle gördüğümüz zaman çok mutlu olduk, neşelendik. Keşke herkes sizin gibi olsa’ diye cevap verdiler. Ben de o gün onlara söz verdim. ‘Ben, bundan sonra Ankaralılar için daha iyisini yapacağım’ dedim.

Çünkü Ankara ve Ankaralılar, şehir dışından gelen misafirler bu özeni hak ediyordu. Elimden geldiği kadar işimi en iyisi olarak yapmaya çalıştım ve çalışıyorum. Bazı şeyleri de değiştirdiğime, etkilediğime inanıyorum. Beni böyle özenli gören esnaf arkadaşlarım da kendilerine çeki düzen vermeye başladılar.

Örnek olmanın verdiği mutluluk ise apayrı bir gurur. Zaten amacım da buydu. Ankaralılara güzel bir hizmet vermek için uğraşıyorum, herkese simit satmamız gerekiyor. Hijyenik olmamız, güvenilir olmamız, kurallara uygun hizmet vermemiz lazım. Ne satarsak satalım, kalitemizden ödün vermememiz gerekiyor. Ben bu sayede Ankaralıların güvenini kazandım. Çankaya Rotary Kulübü bana çok özel şeyler yaşattı, onlara şükranlarımı sunuyorum.”