Çankaya, İsveç’in Lidingö kentiyle kardeş oluyor

0
248

Çankaya ve Lidingö belediyeleri arasındaki kardeş şehir anlaşması, sosyal hizmetler alanında hayata geçirilecek ortak projeyle daha da güçlenecek.
Yurtdışındaki başarılı yerel yönetim deneyimlerini paylaşmak ve Çankaya’ya aktarabilmek için uluslararası işbirliği projelerine büyük önem veren Çankaya Belediyesi, İsveç’in Lidingö Belediyesi’yle imzalanacak kardeş şehir anlaşmasını daha da güçlü temellere oturtmak için ortak proje hazırlıyor.
İsveç Uluslararası İşbirliği Kalkınma Ajansı (SİDA) ve İsveç Yerel Demokrasi Merkezinin (ICLD) belediyeler arasında uluslararası işbirliği projeleri yürütülmesi için ayırdığı fona başvuran Çankaya ve Lidingö belediyelerinin sosyal hizmetlere yönelik bir projeyi hayata geçirme isteği kabul gördü.
Buna göre, Çankaya ve Lidingö belediyeleri, Ekim ayından başlayarak bir yıl süreyle sosyal hizmetler ana başlığında olmak kaydıyla, ortak proje hazırlayacak. Karşılıklı saha gezileri, ortak toplantılar, mevcut mevzuatın uyumluluğu gibi konuların araştırılmasından ve her iki belediyenin de bu alanda şimdiye kadar edindiği deneyimlerin paylaşılmasından sonra, Çankaya ve Lidingö, 4 yıl süreli ortak proje yürütecek.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz