Ankaralıların uğrak yeri haline gelen Çankaya evlerinin sayısı 2019 – 2020 eğitim döneminde 27’ye çıkartıldı ve başvurular alınmaya başlandı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i arayarak Çankayalıların ilgi gösterip göstermediklerini sordum.
 Taşdelen, “Vatandaşlarımızın sosyalleşerek yeteneklerini geliştirdikleri, evlerinin yanı sıra ikinci bir adres olarak gördükleri Çankaya Evlerimizin sayısını daha çok vatandaşımız yararlansın diye 27’ye çıkardık. Ve yeni dönem için kayıtları açtık ki ilk günden çok yoğun ilgi oldu. Hobi ve meslek edindirme kurslarından yararlanmak isteyen 11 bin vatandaş kayıt için müracaat etti” dedi.

Çankaya Belediyesinin bu büyük ilgi gören Çankaya Evlerinde verilen kurslardan yararlanmak isteyen vatandaşlar, bir fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapıyorlar.
Başkan Taşdelen sorularımı şöyle yanıtladı:

SORU: BU HİZMETTEN KAÇ
VATANDAŞ YARARLANACAK?

Taşdelen: Halkımızın ilgisinden çok memnun oluyorum. Her zaman Çankayalıların, Başkentlilerin yararına olan ve olacak hizmetleri hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın sosyalleşerek yeteneklerini geliştirdikleri, evlerinin yanı sıra ikinci bir adres olarak gördükleri Çankaya Evlerimizin sayısını 27’ye çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz eğitim döneminde 40 bin vatandaşımız Çankaya Evlerinden yararlandı.

SORU: BU EVLERİ ARTTIRMA
HEDEFİNİZ VAR MI?

Taşdelen: Elbette yeni dönemde 8 yeni Çankaya Evi daha açacağız. Böylece daha çok sayıda yurttaşımız bu evlerimizde hem eğitim alabilecek hem de sosyalleşme imkânı bulacak. Hedefimiz 50 bin vatandaşımızı bu kurslara yöneltmektir.

KAÇ DALDA EĞİTİM
VERİYORSUNUZ?

Taşdelen: Yabancı dilde; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, kişisel gelişimde; diksiyon, anne-çocuk eğitimi, işaret dili, hobide; yağlı boya, bağlama, ud, gitar, keçe, kırkyama, tel kırma, karakalem, meslek edindirmede; bilgisayar, 10 parmak klavye, sahne makyajı gibi birbirinden farklı 140 branşın içinde yoga, pilates, spor aktiviteleri de bulunuyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl Zübeyde Hanım Çankaya Evi’nde açılan ve profesyonel bir mutfakta devam eden pastacılık kursu da yeni dönemde kayıt alımına devam ediyor. 

Facebook Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz