Canımız Mücahit Pehlivan‘ı son yolculuğuna uğurladık

1
205

Özgür Altın-ANKARA

Gazetemiz İmtiyaz sahibi Abdi Pehlivan’ın biricik oğlu, canımız Mücahit Pehlivan’ı son yolculuğuna uğurladık.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Abdi Pehlivan’ın oğlu 23. Dönem Ankara Milletvekili merhum Başbakan Bülent Ecevit’in doktoru Mücahit Pehlivan geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

57 Yaşında hayatını kaybeden Mücahit Pehlivan için İncek Mezarlığı‘nda cenaze töreni gerçekleştirildi. Cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer,Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Ertürk Yöndem, Yönetim Kurulu üyelerinden Ali Şimşek, Önder Sürenkök ve Olgunay Köse, Eski Bakanlar ve Milletvekilleriyle basın camiasının önde gelen simaları ile ailesi ve yakınları katıldı.

22 Temmuz 2007’de yapılan milletvekili genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi listesinden Demokratik Sol Parti kontenjanından milletveklili seçilen, daha sonra baş örtüsü serbestliğine ilişkin Anayasa değişikliğinde evet oyu verdiği için partisinden ayrılmak zorunda bırakılan Pehlivan daha sonra siyasi hayatına AK Parti’de devam etmişti.

Milletvekilliği sonrasında hekimliğe özel muayenehanesinde devam eden Pehlivan’ın hayatını kaybetmesi siyaset, tıp ve basın camiasında büyük hüzne neden oldu. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Mücahit Pehlivan sevenlerinin eşliğinde İncek Mezarlığı’na son görevi yerine getirilmek üzere götürüldü.

Defin işlemlerinden önce pandemi kurallarına uygun olarak cemaat uyarıldı. Ailesi ve sevenlerinin yanı sıra meslektaşları ve siyasetçiler de Mücahit Pehlivan’a son görevlerini yerine getirdiler. Duygusal anlara neden olan törenin ardından canımız Mücahit Pehlivan‘ımız son yolculuğuna uğurlandı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz