Cafe Tango ile Tango Serüveni Moda Sahnesinde

0
463

Tangonun vatanı Buenos Aires’in büyülü atmosferi ile eski İstanbul’un romantik aşk hikâyelerini, konser canlılığında bir
albümde bir araya getiren “Cafe Tango”, 13 Şubat Cuma günü saat 20:30’da Moda Sahnesi’nde müzik ve tango tutkunları ile buluşuyor.

İSTANBUL( ANKA)-Tangonun vatanı Buenos Aires’in büyülü atmosferi ile eski İstanbul’un romantik aşk hikâyelerini, konser canlılığında bir albümde bir araya getiren “Cafe Tango”, 13 Şubat Cuma günü saat 20:30’da Moda Sahnesi’nde müzik ve tango tutkunları ile buluşuyor. Usta arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu ve solist Bora Uymaz’ın ortak projesi olan ve geçtiğimiz ay albüm olarak da piyasaya çıkan “Cafe Tango”, uzun süredir tango bestelenmeyen Türkiye’de, bu sevilen geleneği özgün beste ve yorumlarla yeniden canlandırmayı amaçlıyor.
Müzikte yeni tarzlara kapı açan işbirlikleriyle tanınan usta arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu’nun 2010 yılında  başlattığı, daha sonra solist Bora Uymaz’ın da katılımıyla sürdürdüğü teatral sahne projesi “Cafe Tango”, 2015 yılının başında, Kalan Müzik imzasıyla müzikseverlerle buluştu. 19. yüzyıl sonlarında büyük bir göç dalgası alan Buenos Aires’in çok kültürlü sokaklarında doğan bu tutkulu müziği yeniden hayata dahil eden  “Cafe Tango”, konserinde  yeni bestelerin yanı sıra, albümde Astor Piazzolla besteleri de yer alıyor.“Cafe Tango” ile bu misyonu üstlenen Bora Uymaz ve Şirin Pancaroğlu, dinleyiciyi tangonun Türkiye’ye ilk kez ulaştığı 30’lu yıllara geri götürüyor. Konserde Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz’a ait söz ve bestelerin yanı sıra, başta Astor Piazzolla’nun eserleri olmak üzere Arjantin tangosunun klasikleri de seslendirilecek.
“Cafe Tango” konseri, konuşmalar ve danslarla aynı zamanda teatral bir gösteriye dönüşüyor. İzleyicileri, konser sırasında sadece yeni ve klasik tango parçalarını dinlemek ile kalmayacak içinde müziğin, dansçıların, garson ve müşterilerin bulunduğu bir teatral sahnenin parçası olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz