Büyükşehir’den altgeçitlere yalıtım kaplaması

0
236
- Reklam -

Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da trafik yükünü önemli ölçüde rahatlatan alt-üst geçitleri, daha modern, kullanışlı ve estetik hale getiriyor.

Kent Estetiği Daire Başkanlığı, bu amaçla Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) üzerinde bulunan Alparslan Türkeş Alt Geçidi ile Taurus AVM önünde yer alan Melikşah Köprüsü Altgeçidi’nde kompozit cephe kaplaması çalışması gerçekleştirdi.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri de Çiğdem Mahallesi’nin içinden geçen Malazgirt Bulvarı’nı çevreleyen duvarları, ses yalıtımı özellikleri olan kaplamalarla donattı.

- Reklam -
Büyükşehir’den altgeçitlere yalıtım kaplaması

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkilileri, yoğun araç trafiğinden sürekli kirlenen alt geçitlerdeki saç kaplamaların yerine toz-pislik tutmayan, alev almayan, boya gerektirmeyen kompozit kaplamanın tercih edildiğini belirterek, bu tür kaplamaların daha uzun ömürlü olduğunu ve ses yalıtım özelliği bulunduğunu kaydettiler.

Yetkililer, ses emici özelliği bulunan ve kirlenmeye karşı daha dayanıklı olan özel üretim kompozit cephe kaplamasıyla, bakım masraflarının da azaltılması, ses kirliliğinin ortadan kaldırılması ve araç güzergahlarının daha estetik hale getirilmesinin amaçlandığını belirttiler.

Yetkililer, uygulamanın diğer altgeçitlere de yapılması için çalışmaların sürdüğünü ifade ettiler.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz