Ana Sayfa Yazarlar Büyükler ve hakemler

Büyükler ve hakemler

-

Süper-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonu’nun 12.ncı haftası oynandı.


Maçlarda, seyirci vardı, heyecan vardı, mücadele vardı, goller vardı, o vardı, bu vardı. Ancak çoğu maçta futbol yoktu. Hakemler bildiğimiz gibi yine komiktiler. Bilhassa üç büyüklerin maçlarını yönetenler. Maçlara gelince;
Bursa-0 Fenerbahçe-1… Haftanın maçıydı bu karşılaşma. Ev sahibi sahaya, “Sahanı kapat, rakibini oynatma, ikinci bölgede baskı yap, kaptığın topları savunma arkasına at” taktiği ile oynadı. Maç boyunca da ancak bir fırsat yakaladılar, onu da Volkan önledi. Konuk takım ise, rakibinin baskısını kırmak için bol bol top yaptı(!). Kapanan rakibini 3-4 kez açtı ama golü penaltıdan buldu. Hakemin penaltı kararı doğruydu ama bir çok kararı yine herkesi güldürdü.
Malatya-2 Göztepe-3… Konuk takım ligin iyi futbol oynayan ekiplerindendi. Ancak bu maçta oynayamadılar. Rakiplerini duran toptan kazandıkları kafa golleriyle yendiler. Ev sahibi ilk yarı sahada yokken bir gol buldu. İkinci yarı maçı döndürmeye çalışıp, bir gol de attılar ama olmadı.
Kasımpaşa-0 Trabzon-3… Ev sahibi maça iyi başladı ama fırsat bulamadı. Son topları hep harcadılar. Konuk, ilk yarı kötü oynadı ama Burak’ın şahsi gayreti ile öne geçti. Maçın ikinci yarısında ev sahibi bastırdı, golü yedi. Ev sahibi bastırmaya devam etti yine golü yedi.
Antalya-1 Gençlerbirliği-1… Maç, ikinci yarıda konuk golü bulduktan sonra başladı. Ev sahibi baskı kurup, sertleşti maçı döndürmek için. Bu arada bu sertliği hakem efendi görmezden geldi. Pozisyon yokken ev sahibi penaltıdan eşitliği sağladı. Sonra her iki takımda kazanabilirdi ama olmadı.
Galatasaray-4 Akhisar-2… Maçta futbol yoktu. Hakem de yoktu. Şimdiye kadar hakemleri hep komik olarak niteledim. Ancak bu maçı yöneten Ümit Öztürk komiklik yapmadı, Maçı konuk takımdan alıp, ev sahibine verdi. Verdiği kararların içinde en doğruları goller ve Gomis’in atılmasaydı. Gollere bir kulp bulamadı Ümit Öztürk. Hakem efendi; Konuk ekibin en iyi oyuncusunu attın. Pozisyonda faul yok. Serdar Aziz taban giriyor, faul çalmıyorsun. Konuk takımın kalecisinin başına dirsek atıyorlar. Faul veriyorsun sarı niye yok? Okan Buruk’u niye attın? Tudor’u niye atmadın? O da konuşuyordu. Yardımlarınla ev sahibi döve döve, söve söve galip geldi. Kutluyorum seni. Herhalde MHK Başkanı Yusuf Namoğlu da kutlayacaktır seni.
Osmanlıspor-3 Alanya-0… Maçta seyirci de yoktu, futbol da. Maçın ilk 30 dakikasında hakem 3 penaltı verdi(Üçüncüsü yanlıştı) ve maçı bitirdi. Sonrası al gülüm ver gülümdü.
Sivas-1 Başakşehir-0… Ev sahibi bütün Anadolu takımları gibi kapandı ve kaptığı toplarla kontra aradı ve golü de buldu. Bu arada da rakibine 10 pozisyon verdi. Konuk ise pas yapıp kanatlardan gol aradı ama kaleci Tolgahan’ ı geçemeyince liderlikten oldu.
Kayseri-1 Beşiktaş-0… Maça iki takımda iyi başladı. Konuk 2-3 tane kaçırdı. Ev sahibi 3 kez gitti birini atınca hakem Yaşar Kemal Uğurlu, sahneye çıktı. Uyduruk bir penaltı ardından uyduruk bir kırmızı. Çoğu yorumcu penaltının doğru olduğu görüşünde. Güya, Cenk Tosun’a tekme atmış, Umut Bulut. Tosun efendi bu tekmeyi yiyince 6 takla attı. Sonra ayağa kalkıp penaltıyı gole çevirdi. Komediye bak. Konuk takım hakem efendinin bu asistini değerlendiremedi. Ev sahibi öyle bir kapandı ki, konuk pozisyon bulamadı. Al Ümit Öztürk’ü vur Yaşar Kemal Uğurlu’ ya.

Önceki İçerikYaşar, art’ALAN sergisini gezdi
Sonraki İçerikAnatürk

Bu Haberler Kaçmaz!

Doğuştan gelen fıtıktaki risk: Fıtık boğulması

Kasık fıtığının kasığın şişmesi ile belli olabileceğini söyleyen Op. Dr. Mevlit Korkmaz, fıtık tedavisinin ameliyatla mümkün olabileceğini söyledi