Ana Sayfa Güncel Haberler Büyük Zafer'in 95. yılı

Büyük Zafer’in 95. yılı

-

Bugün Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan Kurtuluş Savaşı’nı taçlandıran Büyük Taarruz’un 95. yıldönümü. Topraklarımız düşman işgalinden kurtarıldı, şehitlerimizin kanlarıyla Türkiye’nin temelleri atıldı.

ANITKABİR’DE 30 AĞUSTOS TÖRENİ

Ankara’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı için ilk tören Anıtkabir’de yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Atatürk’ün huzuruna çıkacak. Resmi törenlerin ikinci adresi ise, Beştepe olacak. Anıtkabir’e çıkan yollarda güvenlik önleminin alındığı da görüldü.

TAKSİM MEYDANI’NDA 30 AĞUSTOS TÖRENİ

İstanbul’da 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninin ilk adresi Taksim Meydanı oldu.

Cumhuriyet Anıtı’nda saat 09:30’da başlaya törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı. Törende CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da yeraldı. Tören esnasında CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da protokol alanına geçerek Şahin, Avsever ve Topbaş’ın yanında durdu.

Tören sırasında polis ekipleri Taksim Meydanı’nda geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis helikopteri de Taksim üzerinde uçtu. Meydanda bulunanlar töreni ilgiyle izledi. Özel harekat polisleri anıt çevresinde ve binaların çatılarında hazır bekledi. Çelenklerin Cumhuriyet Anıtına bırakılması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Bu Haberler Kaçmaz!

Ay dede hastalığına dikkat

Yüz ve göbek çevresinde yağlanma ile kendisini gösteren ve vücudun fazla kortizona maruz kalmasıyla ortaya çıkan Cushing Sendromu halk arasında ‘Ay dede’ sendromu olarak da biliniyor.