• Spor
  • Haberler
Ana Sayfa Spor Gündemi ve Haberleri Büyük Atatürk koşusu yarın

Büyük Atatürk koşusu yarın

-

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, TSYD Ankara Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısında Büyük Atatürk Koşusu’yla ilgili basını bilgilendirdi. Çintimar, bu önemli yarışa gereken ilgiyi gösterdiklerini vurguladı.

Çintimar, yarın yapılacak ‘Büyük Atatürk Koşusu’ öncesinde basını bilgilendirerek, koşuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ankara Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) lokalinde gerçekleşen basın toplantısında Çintimar ile birlikte Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Gürhan Yıldız da hazır bulundu.

Çintimar, 1936’da başlayan Büyük Atatürk Koşusu’nun aralıksız olarak düzenlendiğini belirtirken, yarışın Türkiye atletizminde halen devam eden en eski ikinci etkinlik olduğunun altını çizdi. Yarışın Türk atletizminin büyük yıldızlarının her zaman katıldığı çok önemli bir koşu olduğunu belirten Çintimar, manevi anlamı fazla olan bu yarışa yıllar içinde ilginin azaldığını, ancak son yıllarda yaptıkları çalışmalarla katılımı ilk kez 1000’lerin üzerine çıkardıklarını ifade etti. Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Yıldız da, önemli bir gelenek olan Büyük Atatürk Koşusu’na her koşulda desteklerinin süreceğini ve yarışın Ankara için de önemli olduğunu ifade etti. Büyük Atatürk Koşusu, yarın 14:00’te başlayacak ve TRT Spor’dan canlı yayınlanacak.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İdlib, Dolar ve Ekonomi

Son günlerdeki gelişmeler baş döndürücü şekilde devam ediyor.

Sıkı para politikasının sonu mu?

İktidar tarafından açıklanan son kararlar bende iktidarın sıkı para politikaları uygulamasından vazgeçtiği ya da vazgeçmek zorunda kaldığı izlenimini doğuruyor.

Aselsan’dan tarihi sipariş rekoru

ASELSAN'ın bakiye sipariş tutarı 10,2 milyar doları aşarak tarihi zirve seviyesine ulaştı.

Kıkırdak hasarı olan hastalara nakil umudu

Karaciğer ve böbrek nakillerinde olduğu gibi organlarını bağışlayan donörün kıkırdağı, ihtiyacı olan hastalara nakledilebiliyor.

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Memorial Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Başkent’te rögar kapakları yenileniyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında bulunan kanalizasyon baca kapaklarını (rögar) yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz