Burunlarından fitil fitil getireceğiz

156

Başbakan Yıldırım, Savunma sanayiine yapılan yatırımlara değinen Başbakan Binali Yıldırım, “Savunma sanayiine son 14 yılda aktardığımız kaynak miktarı 30 milyar dolar. Yerlileştirme ve millileştirmeye önem verdik.

Savunma sanayiinde kendi kendimize yeterliliğimizi artırmamız bölge için olmazsa olmazdı. Kendi İHA’mızı yapabiliyoruz. Silahlı olanı da yapmaya başladık. Milli piyade tüfeği de yapıyoruz. Helikopterimizi yaptık, uçuruyoruz. Savunma sanayiinde yerlilik oranını yüzde 20’den yüzde 60’a çıkardık. 2023 sürecinde inşallah kuyruğunda Türk malı yazan bölgesel uçağımızı semalarımızda uçuracağız. 2018’in sonunda tamamen yerli kaynaklarla yapılmış uydumuz da gökyüzünde olacak” diye konuştu.

Binali Yıldırım

“Son 26 çeyrek Türkiye büyümeye devam ediyor. Türkiye ekonomisinin kırılgan olduğunu söyleyenlere selam olsun. Yapacağınız her türlü manipülasyon Türkiye’nin yolunu kesemez. AB ülkeleri eksi büyümede ABD’nin büyümesi aşağı doğru gidiyor. Türkiye’nin önünde güzel bir gelecek var. Bu geleceğimizi olumsuza çevirmek isteyenler terör örgütlerini üzerimize salıyor. Türkiye terör belasından kurtulacak. İlçelerimizde, illerimizde kalkışmaya çıktılar hepsi derslerini aldı. Bölgede vatandaşlarımız hükümetin ve devletin yanında” açıklamasında bulundu.

Binali Yıldırım

“Terörden sonra yapmamız gereken birkaç iş var. Bunlardan biri teröre destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletten para alacaksınız, bu paraları sahtekarlıkla terör örgütüne aktaracaksınız, yemezler. Devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan yerel yöneticilerden hesabını soracağız. Burunlarından fitil fitil getireceğiz. Düzenleme Meclis’e gelecek. Yağma yok. İnsanlar dişinden tırnağından artırarak vergi verecek. Siz dağa lojistik destek yapacak ondan sonra demokrasi diyecek, yurt dışında şikayetlerde bulunacaksınız. Bunun yerine gelin pişman olduk, siz doğrunun yaptık deyin. Milletimizin bağrına dönün. Marifet Yüksekova’ya yapılan havalimanı şantiyesini 99 defa yakmak değildir. Marifet vatandaşın önündeki engelleri kaldırmaktır, önüne çukurlar hendekler kazmak değildir. Operasyonlar bitti, ikinci adımı atıyoruz. Fiziki ve sosyal yenileme yapıyoruz. Bütün bunları yaparken teröre müzahir parti, kapı ABD, Rusya’da dolaşıyor.