Bu kongre tarihe geçer!

0
247

Beşiktaş’ta gerçekleşen 2019 İdari ve Mali Genel Kurulu’nda yaşananları kelimenin tam anlamıyla ibret ve hayretle takip ettik. Kanımca, bu genel kurul sebep, gelişme ve sonuçlarıyla Siyah Beyazlı kulübün tarihine geçecektir.

Genel kurula 1.Ocak.2019 – 12.Mayıs.2019, 12. Mayıs.2019 – 20.Ekim.2019 ve 20.Ekim.2019 – 31.Aralık.2019 tarihleri arasında görev alan yönetimler ayrı ayrı ibraya sunuldu. Fikret Orman başkanlığında 01.Ocak.2019-12.Mayıs.2019 döneminde görev yapan yönetim kurulu idari ve mali yönden ibra edilmedi. Dönemin başkanı Fikret Orman’ın ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi yönünde 121 genel kurul üyesi tarafından verilen önerge, oy çokluğu ile kabul edildi.

Fikret Orman’ın ihraç ve başkanlığını yaptığı yönetiminin ibra edilmemesine neden olarak da, Yetkisiz şekilde 510 milyon TL bütçe aşımı yapması’ gösterildi.

- Reklam -

Gerçekten birçok konuda, Türk Spor Tarihi’nin kilometre taşlarından olan Beşiktaş camiasının bu hassasiyetini çok iyi anlıyor ve de ayakta alkışlıyorum. Kulüp başkanı olmak ve ardından milyonları sürükleyen böylesine camiada yönetici olmak, beraberinde çok da büyük sorumluluklar getirmeli. Hele hele o kulüp Beşiktaş gibi şanlı tarihiyle herkesin saygısını kazanmış bir kulüpse bu durum daha da büyük bir önem taşıyor tabi ki.

Bu arada yapılan ibra oylamasında Fikret Orman ve yönetiminden sadece Erdal Karacan’ın salonda olması olayı daha da ilginç bir hale büründürdü. Fikret Orman başkanı tanır ve severim. Ancak, içinde bulunduğu durum hayli zor ve düşündürücü. Genel Kurul’un Fikret Orman’ın ihraç kararını onayıp, onamayacağını bilemem. Böyle bir kararın alınması halinde Fikret başkan olayı yargıya da taşıyabilir. Bunları bekleyip göreceğiz.

Ayrıca Beşiktaş Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, Türkiye’de yerel ve uluslararası kuruluşlara denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG firmasının kendilerine sunduğu rapor doğrultusunda, 2009 ile 2019 yılları arasındaki dönemi kapsayan özel incelemede 102 milyon Euro’luk bir açık olduğunu söyledi.

Bu noktada, sözü edilen sürenin tamamında başkan olmadığını düşünürsek, bu iddianın doğrudan Fikret Orman’ı suçlayıcı nitelikte olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü, söz konusu sürecin bir bölümünde Yıldırım Demirören de başkanlık yaptı.

Evet yukarıda da belirttiğim gibi, hayli ilginç ve bir o kadar da çarpıcı bir durum Beşiktaş’ta yaşananlar. Ne olacak, Fikret Orman, için istenen ihraç istemi nasıl sonuçlanacak? Fikret orman konuyu yargıya taşıyacak mı? Velhasıl ne olacak, ne bitecek? Tüm bu soruların yanıtı önümüzdeki günlerde yanıt bulacak.

Kalın sağlıcakla…

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz