Türkiye’nin dört bir yanından gelen 100’den fazla girişimci adayı genç, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) düzenlediği ‘Bu Gençlikte İŞ Var!’ girişimcilik programında bir araya geldi. Kampta, 4,5 gün boyunca öğrencilere farklı konularla girişimcilik anlatılacak.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yeditepe Üniversitesi ev sahipliğinde ‘Bu Gençlikte İŞ Var!’ girişimcilik kampını başlattı. 4, 5 gün sürecek girişimcilik kampında İş kanvası nasıl hazırlanır? İş kanvasının içinde bulunan ortaklıklar nelerdir? Değer nasıl yaratılır? Müşteriye nasıl ulaşılır? Maliyet tarafı nedir? sorularından yola çıkan uzmanlar, panellerde genç girişimci adaylarını bilgilendirecek.

GİRİŞİMCİLİK ÜZERİNE KAPSAMLI BİR EĞİTİM VERİLİYOR

Girişimcilik kampına 183 üniversitesinden başvuru alındı. 20 şehir ve 43 üniversiteden 107 girişimci genç katılmaya hak kazandı. 15 Şubat’a kadar devam edecek kampta girişimcilik üzerine kapsamlı bir eğitim veriliyor. Öğrenciler, 17 fikir ve 19 tane de prototip aşamasında proje ile kampa katıldı. Sektörel olarak incelendiğinde ise 16 proje ile sağlık alanı öne çıkıyor.Bu yıl 40’ın üstünde konuşmacı ve 100’ün üzerinde mentorun katılımı ile gerçekleşen kampta; temel girişimcilik eğitimi, atölyeler, yatırımcı sunumuna yönelik eğitim veriliyor. İkişer, üçerli 35 grup, 12 TÜSİAD rehberiyle eşleşecek. 2 ay boyunca gençler, rehberlerin şirklerindeki imkânlardan faydalanacak.

“GİRŞİMCİLİK KARİYER FIRSATIDIR”

Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı Dr. İzel Levi Coşkun, “ TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! projesi iki amaçla ortaya çıktı. İlki, girişimciliğin öğrencilere kariyer fırsatı olduğunu göstermekti. İkincisi de girişimcilik ekosisteminin Türkiye’de gelişmeye çok müsait olduğunu fark ettik. TÜSİAD olarak neler yapabiliriz diye yola çıktık. Gençlere, girişimcilikle ilgili vizyon yaratmaya, yol çizmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz