Ana Sayfa Yazarlar Brütüsler iflah olmaz

Brütüsler iflah olmaz

-

Hemen hemen her hafta bir gazetede “Gül parti kuruyor! Ali Babacan parti kuruyor! Yok falanca merkez parti kuruyor…’’ haberlerinden geçilmiyor… Eee birader! kuracaksanız kurun da! bizler de kurtulalım! sizler de kurtulun… Hani ya gına geldi bu haberlerden…

Tarihin hiçbir döneminde hiçbir Brütüs’ün iflah olduğu görülmemiştir… Alalım sayın Gül’ü ele: Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı, dahası var mı yok…
Sayın Babacan’a gelince, Çıkrıkçılar yokuşundan Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcılığına…

Her iki muhteremde NASA’nın en hızlı füzesinden daha hızlı en uç noktalara vardılar… Daha ne istediklerini kendileri de bilmiyor olacaklar ki ‘‘ne varım diyorlar, ne yokum diyorlar…’’

Politik zemin kaygandır ama kaypaklığa yer var mı bilemiyorum..! Görünüş de her iki zat da ağırbaşlıdır, ağırbaşlı olmak suskunluğu gerektirmez, ‘‘varım veya yokum’’ demek o kadar zor olmasa gerek… Her liderin mutlaka bir Brütüsü veya Brütüs’leri hiç eksik olmaz, olmamıştır, hiçbir Brütüs’ünde iflah olduğuna şahit olunmamıştır… Bazen çektikleri kılıçlar kendilerini yaralamıştır veya tarihin çöplüğünü boylamışlardır.

Sizler parti kursanız ve seçime girseniz, alacağınız oy miktarı yüzde 3’ü geçmez, o yüzde 3’de, Başkan sayın T. Erdoğan düşmanlığı yapanlardan gelir… Diyeceğim şudur; Brütüs’lüğünde bir duruşu olması gerekir. Perde gerisinde Brütüslük, gölge oyunların da olur. Türkiye tiyatro sahnesi değildir, gölge oyunlarına da ne tahammülü vardır, ne de zamanı, cenk etmek isteyen meydana çıkar, meydanda cazgırlar var, cenk isteyenler sütre gerisinde pusuda bekliyorlar. Her pusu başarı getirmez, getirse getirse kaosa yardımcı olur. Bu memlekette Brütüs de, Brütüs’ler de eksik olmaz…

İnsanın hey vefa diye bağırası geliyor…

2 YORUMLAR

  1. Turkuye parti mezarligina dondu.Ama bilenen şu ki son elli 60 senede sağ partiler yonetti.turkiyenin geldiği durum ortada.sosyalist solcu partilerin güç kazanmasi sartttir.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Salim Taşcı
Salim Taşcıhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteci-yazar, şair. 1945, Sorgun / Yozgat doğumlu. Bazı kitaplarında Salim Halid Bozoklu imzasını kullandı. Öğrencilik yıllarında gazeteciliğe başladı. 1981 yılında Sancak adlı gazetenin sahibi olana kadar, Milliyet, Tercüman ve Adalet gazetelerinde yazdı. Emlak ticaretiyle uğraşıyor. Sonsöz Gazetesi'nde köşeleri çok ilgi çekiyor!

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.