Boydak ailesi gözaltına alındı. Boydak Holding Ceosu Memduh Boydak, holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Şirketin yönetim kurulu üyelerinden Erol Boydak ve Muraz Bozdağ gözaltına alındı. Şirkette aramalar sürüyor.

Boydak ailesi gözaltına alındı ve Kayseri’de paralel yapı iddiasıyla başlatılan operasyonun devam edeceği iddia edildi. FETÖ terör örgütüne mali finans sağladıkları gerekçesiyle Boydak grubunun 4 üst düzey yöneticisi hakkında gözaltı kararı çıktı. Polis ekipleri Boydak Holding merkezinde arama yaptı.

Boydak ailesi gözaltına alındı. Bu aşamada 4 kişinin gözaltı yapıldı ve başka gözaltılar da olacağı vurgulanıyor. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde Holding’in Organize Sanayi Bölgesindeki merkezinde arama yaptı.

Bünyesinde bir çok mobilya markasını barındıran Holding merkezindeki aramada ekipler bilgisayar hard disklerinin imajını ve muhasebe kayıtlarını inceleyip kopyalarını aldı.

Operasyonda Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, şirket CEO’su Memduh Boydak, Yönetim Kurulu üyeleri Erol Boydak ve Murat Bozdak gözaltına alındı.

Holding CEO’su ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Memduh Bey daha önce de Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olarak arsa tahsisi şikayetleri üzerine gözaltına alınmış, daha sonra serbest bırakılmıştı.

Hacı Boydak ve Boydak ailesi yönetiminden 3 Boydak daha gözaltına alındı.

Memduh Boydak ve Boydak ailesi yönetiminden 3 Boydak daha gözaltına alındı.

 

 

HACI BOYDAK KİMDİR:
1958 tarihinde Kayseri’de doğmuş olan Hacı Bey, 1980 yılına kadar İstikbal Mobilya ürünlerinin pazarlama yöneticiliği ve 1985 yılına kadar da finansman direktörlüğü görevlerini üstlendi. 1985’ten itibaren İstikbal Mobilya’nın yönetim kurulu başkanlığına getirilen Hacı Boydak, 1997’den 2004 yılına kadar İstikbal Şirketler Topluluğu’nun yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürdü. Holding’in 2004 yılında kuruluşundan itibaren Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaya başlayan Hacı Boydak, aynı zamanda Holding’in birçok şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığını ve üyeliğini sürdürmektedir.
Hacı Bey evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEMDUH BOYDAK KİMDİR:

1967 Kayseri doğumlu olan Memduh Bey, Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite döneminden itibaren iş hayatının içerisinde olan Memduh Boydak, mobilya, pazarlama ve satış birimlerinde görev aldı. Üniversite eğitiminden itibaren İstikbal Mobilya’da üretim planlama, üretim yönetimi, fabrika müdürlüğü ve yeni yatırımların koordinesi görevlerinde bulunan Memduh Bey, kuruluşundan itibaren Merkez Çelik A.Ş’nin yatırım, makine parkı tanzimi, üretim planlaması yönetimlerinde görev almış ve genel müdürlüğünü yapmıştır. Ayrıca Memduh Boydak İstikbal Mobilya Genel Müdürlüğü ile birlikte Holding bünyesinde pek çok şirkette yönetim kademesinde görev almıştır. Halen holding bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerini devam ettirmektedir ve 2009 yılından itibaren Boydak Holding CEO’su olarak görevini sürdürmektedir. 2008 – 2015 yılları arasında Melikşah Üniversitesi mütevelli heyet başkanlığı yansıra 2011-2015 yılları arasında da Japonya-Kayseri Fahri Başkonsolosu olarak görev yapmıştır.
Memduh Bey TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Sosyal Politikalar Komisyonu başkanıdır.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.