Boşanma davasına saatler kala kocası tarafından öldürüldü (2)

0
9

CENAZE TESLİM ALINDI
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, boşanma davasına bir gün kala, ayrılmak istemeyen eşi Rahman Yalçınsoy (36) tarafından bıçaklanarak öldürülen Bihter Yalçınsoy’un (31) cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’nda yapılan otopsinin ardından, yakınları tarafından teslim alındı. Bihter Yalçınsoy’un cenazesi, memleketi Eskişehir’de defnedilmek üzere yola çıktı. Bihter Yalçınsoy’un ismi öğrenilemeyen amcası, basına açıklama yapmaktan kaçındı ve görüntü alınmasını istemedi.
GÖĞSÜNDEN VE YÜZÜNDEN BIÇAKLANMIŞ
Öte yandan Bihter Yalçınsoy’un bedeninde 2’si göğüs ve 1’i yüz bölgesinde olmak üzere toplam 3 derin kesiğe rastlandı. Bihter Yalçınsoy’un boşanma davasında hazır bulunmak üzere yaşadığı il olan Eskişehir’den İzmir’e geldiği ve kız kardeşinin evinde kaldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan katil zanlısı Rahman Yalçınsoy’un emniyetteki işlemlerinin ise devam ettiği bildirildi.
‘ÇOK ETKİLENDİK’
Öte yandan Bihter Yalçınsoy’u öldürüldüğü evin dış kapısındaki zilde, polisin parmak izi çalışması yaptığı görülürken, mahalle sakinleri olaydan ötürü duydukları üzüntüyü dile getirdi. Komşulardan Ceylan Yaprak, olay sırasında evde uyuduğunu belirterek, “Oğlan kaldırdı beni öyle haberim oldu. Çok sayıda polis geldi, ambulans da buradaydı. Kendilerini çok tanımıyorum, buraya yeni taşınmışlar. Maktulün eniştesini biliyorum, sessiz sakin biri. Duyunca çok üzüldük, çok etkilendik” dedi.
Davut CAN/İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF