Ana Sayfa Güncel Haberler Bir üst kemer için ter dökecekler

Bir üst kemer için ter dökecekler

-

Mamaklı Alp ve Almılalar kemer sınavına girecek

Bir üst kemer için ter dökecekler
Bir üst kemer için ter dökecekler

Türkiye’nin en başarılı Sayokan ekiplerinden biri olan Mamak Sayokan Topluluğu kemer sınavına hazırlanıyor. Mamaklı gençlerin tercihi haline gelen Sayokan’da 100 öğrenci bir üst kemer için yarışacak. 15 Eylül’de Mamak Belediyesi Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nde gerçekleşecek kemer sınavında alp ve almılalar yüksek puan almak ve bir üst kemere geçmek için mücadele edecek.

Kuşak bağlayacaklar

Bir üst kemer için ter dökecekler
Bir üst kemer için ter dökecekler

Mamak Belediyesi Sayokan Topluluğu’ndan 600 sayokan öğrencisi arasından sınava girmeye hak kazanan 100 öğrencinin katılacağı kemer sınavında toy közgüsü görsel bir ziyafete dönüşecek. Türk dövüş tekniklerinin yanı sıra Osmanlı tokadının bir arada uygulanacağı kemer savaşında yüksek puan almak için yarışacak sporcular kuşak bağlamaya hak kazanacak. Sayokan’ın Mamak’ta gençlerin tercihi haline geldiğini kaydeden Murat Çekiç, “Biz burada Sayokan yaptırırken sadece savaş sanatı değil, Alp ve Almılalarımıza öz kültürümüzü aşılamaya çalışıyoruz.

Temennimiz bize ait bu değerin çocuklarımıza verilip, sağlıklı nesiller oluşturmaktır” dedi.

Bu Haberler Kaçmaz!

Sahte içki zehirlenmesinden Adana’da 9 kişi öldü

alkol zehirlenmesi şüphesiyle 70 kişinin il genelinde hastanelere başvurduğu ve tedavi altına alınan bu kişilerden 9'unun hayatını kaybettiğini bildirdi