• Haberler
  • Yazarlar
Ana Sayfa Yazarlar Bir ölüm kalım savaşı bu!

Bir ölüm kalım savaşı bu!

-

Dünkü yazımı bitirirken, Trump’ın başkanı olduğu ABD’de aleyhinde yürütülen kampanyalar hakkında yazmaya devam edeceğimi söylemiştim…

Amacım, yine Trump’ın neden bu kadar saldırganlaştığını anlatabilmek…

Önce internet üzerinden yürütülen bir kampanyadan alıntılar yapayım…

“Putin kimyasal silah kullanan, başka ülkelerdeki insanlara suikast düzenleyen, Ukrayna’yı istila, Kırım’ı ilhak eden, içinde yaklaşık 300 yolcu bulunan MH17 uçağını vurarak düşüren, kendi halkından 200 milyar dolara yakın para çalan, yabancı ülkelerdeki seçimleri ‘hack’leyen eski bir KGB subayı. Ayrıca Rus gazeteci ve muhaliflerin öldürülmesini emrettiği ve Çeçenistan’daki savaşı meşrulaştırmak için bir terör saldırısı olmuş gibi göstermek uğruna yüzlerce Rus vatandaşı bombaladığı düşünülüyor.

- Reklam -

Tüm bunlara rağmen, birlikte çıktıkları basın toplantısında Trump’a Putin’e bir eleştirisi olup olmadığı sorulunca olmadığını söyledi ve Rusya’nın ABD demokrasisine yönelik saldırılarını soruşturan Amerikalı kanun güçleriyle dalga geçti!

Neden? Trump yaklaşık 20 yıldır Putin’in bu yoz yakın çevresi için çalışıyor ve bu rüşvetçi topluluk Trump’a, önümüzdeki 20 yıl boyunca daha, kendisini zenginleştirmeye devam etme sözü veriyor. Bilindiği gibi Trump tüm etik kuralları ihlal ederek, Başkan olurken şirketlerinden çekilmeyi reddetmişti.

Trump’ın bir Rus istihbarat ajanı olması, ABD seçimlerini sabote etmek üzere Putin’le işbirliği yapmış olması ihtimal dâhilindedir. Bunu bir yana bıraksak dahi, Trump’ın bir KGB diktatörünün avucunun içinde, Rusların kara paralarını aklayan bir ahlaksız olduğu açık ve nettir. Bu gerçeği tüm dünya bilmeli ve bu yoz ittifakın sebep olabileceği zararı önlemek için her birlikte harekete geçmeliyiz.

Eğer ‘organize suç çetelerinin paralarını aklayan Trump’ tabiri kulağınıza abartı gibi geliyorsa, bunun Trump’ın bilinen yolsuzluklarının sadece görünen ucu olduğunu söyleyebiliriz.

Trump’ın ‘yardım kuruluşunun birden çok sahtekârlık iddiasıyla kapanma olasılığı var. Trump ‘Üniversitesi’ binlerce kişiyi dolandırıp paralarını aldı. Eski eşi mahkeme dosyasındaki yeminli ifadesinde, önerdiği saç derisi değiştirme doktorunu beğenmediği için Trump’ın saçlarını yolduğunu ve kendisine vahşice tecavüz ettiğini anlattı. Birçok kadına cinsel saldırıda bulunmakla övündüğü bir ses kaydı var.

Trump için çalışmış yüzlerce kişi Trump’ın herhangi bir sebep yokken paralarını ödememeye karar verdiğini söylüyor. Bu kişiler arasında, bazıları asgari ücretle çalışan bulaşıkçılar, boyacılar ve garsonlar var. Trump’a açılan yüzden fazla davada uzlaşma yoluna gidildi ve maddi tazminat ödemek zorunda kaldı.”

Biliyorum zor gelecek ama kendinizi zengin bir ailenin çocuğu olan Trump’ın yerine koyun… Paranın en büyük güç olduğuna inanarak yetişmiş… İsteğini, aklına geldiği anda yapmaya alışmış… ABD’de Başkan olmayı başarıp iyice uçmuş ve kendini “dünyanın tek hâkimi” olarak görmeye başlamış…

Eh yani, böyle bir adamın ilk hedefi düşmanlarını yok etmek olacaktır tabii ki…

Bunun için her şeyi yapacağı kesin…

…Ve daha yeni başlıyor bu “son” savaşına…

Artık her şeye hazır olmalıyız… Düşünebileceğimiz en kötü şeylere de..!

- Reklam -
Mehmet Ali Yula
Mehmet Ali Yulahttps://sonsoz.com.tr/
Gazeteciliğe 1965 yılında Ankara’da başladı. 1970’de Hürriyet’e geçti. 1977’da ek görev olarak İsveç Devlet Radyosu. 1991’de Nokta Dergisi. 1993’da Akis Dergisi. 1994’de Inter Star Televizyonu. 1998’de mesleği terketti. 2006’da emekli oldu.

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz