Binali Yıldırım başbakan kalsın

0
336
- Reklam -

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel “Hayır” oyu için çağrı yaptı Bizim gazetecilerden bazıları siyasete atılmayı sever ki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel’de önemli bir örnektir.

Anayasa değişikliklerinin “evet” ya da “Hayır” kampanyalarında gerekçeler havada uçuşurken ben de meslektaşım Sertel’e şöyle sordum, “Gazeteci gözü ile sen bu kampanyaya nasıl katılırsın?
Sertel, “çok net bir çağrı yapayım da Sonsöz’e manşet olsun ister misin?” diye sordu ben de onay verince şunları söyledi:

“Başbakan Binali Yıldırım İzmir için şanstır. Hayır dersek onun da Başbakanlığını yani makamını kurtarmış oluruz”
Evet, çok çarpıcı bir haber olur bu sözlerin diyerek başka gerekçeleri olup olmadığını da sordum.
İnsanların, diline, dinine, rengine, mezhebine ve düşüncesine bakmadan siyaset yürüttüklerini, Türkiye’de yaşayan herkesi aynı bayrak altında Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya çağırdıklarını vurgulayan Sertel, şöyle dedi:

- Reklam -

“Emperyalist ülkeler, hedef seçtikleri ülkeleri bölüp parçalamak için çalışma yürütüyorlar. Avrupa Birliği içinde de, dünyanın birçok yerinde de bu örgütlenmeleri sürdürüyorlar. Kendileri bütünleşirken, diğer ülkeleri bölerek, parçalayarak yönetmek istiyorlar. Türkiye’de bunu başkanlıkla yapmak istediklerini görüyoruz. Tek adam rejimi diyemeyiz. Yarın bir kadın da gelebilir. Bunun adı tek kişilik rejim ve başkanlık sistemidir. Yaşam hakları yok ediliyor. Rejim değişikliği sorunu var. Demokrasi özgürlük ve örgütlenme özgürlüğü Başkanlık sisteminde olmayacak. Bunun için hayır çıkması lazım.”

“Başbakan Yıldırım’ı bir anlamda koruyorsun bu durumda değil mi? Diye sorunca gazeteci ve milletvekili Sertel şu yanıtı verdi:

71 YIL SONRA İLK BAŞBAKAN

“İzmir 71 yıldır Başbakan çıkaramamıştır. Binali Yıldırım, 71 yıl sonra İzmir’den çıkan ilk Başbakan’dır. Bu nedenle İzmir için bir şanstır. Hayır dersek onu da kurtarmış oluruz. Hayır dersek Binali Yıldırımı da parlamenter sistemi de seçimle gelmiş bakanları da korumuş olacağız. Binali Yıldırım’ı İzmir’de herkes tanır. İşadamları, sanayiciler bir sıkıntıları olduğunda ona anlatırlar, çözüm talep ederler ama Başkanlık sisteminde bakanları kimse tanımayacak. Başkanın atadığı bakanlar da halkı değil sarayı dinleyecek.“

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz