• Haberler
Ana Sayfa Eğitim Haberleri Bigadiç'te hayırsever anne ve oğuldan 'eğitime' destek

Bigadiç’te hayırsever anne ve oğuldan ‘eğitime’ destek

-

BALIKESİR’in Bigadiç ilçesinde Nevin Çayhan ve oğlu Metin Çayhan, kırsal Işıklar Mahallesi’ndeki Fatih İlkokulu’na müzik ve zeka oyunları sınıfı kazandırdı.

Bigadiç’in kırsal Işıklar Mahallesi’nde eğitim veren Fatih İlkokulu’nun müzik ve zeka oyunları sınıfının ihtiyacı, hayırsever anne ve oğlu tarafından karşılandı. Nevin Çayhan, oğlu Metin Çayhan ile birlikte ölen eşi Hüseyin Çayhan anısına okulun ihtiyacı olan müzik ve zeka oyunları sınıfının tefrişatlarını yaptırdı. Kazandırılan sınıfların açılışı Kaymakam Altuğ Çağlar’ın katıldığı tören ile yapıldı. Işıklar Mahallesi’nde doğup büyüdüğünü söyleyen Nevin Çayhan, ölen eşi anısına oğluyla birlikte tefrişatı yaptıklarını söyledi. Kırsal mahallelerde okuyan çocukların sosyal ve kültürel etkinlikler yapabileceği yerlere ihtiyaçları olduğunu söyleyen Çayhan, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Hayırsever aileye teşekkür eden İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar, “İlçemizde ve memleketimizde böyle duyarlı insanlar olduğu sürece sırtımız yere gelmez. Okullara ve eğitime yapılan yardımlar çok önemli. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Ali Gündoğdu ise hayırsever aileye teşekkür ederek, “Kendileri bize bu teklifte bulundu. Çocuklarımız hem müzik eğitimi, hem de zeka oyunları sınıfına kavuştular. Öğrencilerimiz daha iyi ve nitelikli eğitim görmeye başlayacak” diye konuştu.

Açılış töreninin ardından Kaymakam Çağlar ve Çayhan ailesi öğrencilerle birlikte yeni sınıfları gezdi.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz