• Haberler
Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Beyoğlu Belediyesi Hezarfen’i tiyatroya taşıdı

Beyoğlu Belediyesi Hezarfen’i tiyatroya taşıdı

-

BEYOĞLU Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde sahnelenen ‘Hezarfen’in Galata Kulesi Macerası’ tiyatro gösterisi seyirci ile buluştu. Oyuna çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Beyoğlu Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Hezarfen’in Galata Kulesi Macerası’ adlı tiyatro oyununun gösterisi yapıldı. Yedi okuldan yaklaşık bin öğrencinin katıldığı tiyatroda öğrenciler oyunu dikkatle izledi.

Hezarfen Ahmet Çelebi’den esinlenerek sahnelenen oyunu Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı da izledi.

“ÇOCUKLARIMIZ BEYOĞLU KİMLİĞİNE BÜRÜNECEK”

Etkinlikte velilere seslenen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, öğrencileri değişik alanlarda uzmanlaştırarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bizim hedefimiz, onlara hedef vermek, şehrin bir parçası yapmak ve Beyoğlu kimliğini onlara büründürmek. Onlara biz ne dersek diyelim onlar kendilerini buraya ait hissetmezlerdi. Ama Hezarfen Galata’da yetişmiş, Galata Kulesi’nden geçmişte uçmuş birisi” dedi.

“ÇOCUKLAR SÜPERMEN DEĞİL HEZARFEN OLACAK”

- Reklam -

Başkan Demircan, “Çocuklar bugün bu oyunlarla zihinlerinde Süpermen değil de Hezarfen olmayı planlayacak ve şehrin bir parçası olacak. Yapmaya çalıştığımız bu. Eğer biz yavrularımıza böyle hedefler koymazsak, böyle rol modeller yapmazsak onları ahlaklı, adaletli, iyi, şehrini seven ve vizyonu belli insanlar olarak yetiştiremeyiz. Ben inanıyorum ki, yaptığımız bu etkinlikler verilen diğer eğitimler kadar kıymetli olacak” ifadelerini kullandı.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Emlak piyasasında kriz

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye'de 2019 Temmuz ayında sadece 102.236 adet konut satıldı

Mamak, Ankaralıya depremi hatırlattı

Sabah ezanının üzerinden üç beş dakika geçmişti. O anda algılayamadığınız bir sarsıntı önce bacaklarınıza sonra da tüm bedeninize yayıldığında bir rahatsızlık geçirdiğinizi düşünüyorsunuz.

Kampanya başladı

Politika faizini % 4.25 indiren merkez bankası, ticari bankaların kredi musluklarını açmasını ve parasal genişleme ile ekonomiyi canlandırma ve talepte artış beklentisindeydi.

YPG’li teröristlerin sınır hattındaki hareketliği görüntülendi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde YPG'li teröristlerin sınır hattındaki hareketliği görüntülendi.

Yabancılara konut satışları yedi ayda yüzde 64.5 arttı

Türkiye’de yılın ilk yedi ayında yabancılara yapılan konut satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64.5 artışla 14 bin 674 düzeyinden 24 bin 144 adete yükseldi.

Mamak parkeye çıktı

Türkiye Basketbol Ligi’nin Ankara temsilcilerinden biri olan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı 2019-2020 sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz