Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Berber, aynı zamanda müzik tutkunu olunca

Berber, aynı zamanda müzik tutkunu olunca

-

Avcılar’da bir berberde başlatılan gitarla canlı müzik görenleri şaşırttı.

Berber Öztürk Karahan, önümüzdeki günlerde açacakları yeni bir şube için eleman ararken, kendisine başvuran Adana’nın Ceyhan İlçesi’nden çalışmak için İstanbul’a gelen 21 yaşındaki Necdet Bencik’in aynı zamanda müziğe düşkün olduğunu ve iyi gitar çaldığını öğrendi. Daha önce Antalya’daki çeşitli kafe veya barlarda canlı müzik yaptığını söyleyen, aynı zamanda 8 yıldan bu yana berberlik yapan Bencik, Karahan’ın

“Burada traş molalarında dinlenirken, içinden geldiği zaman gitar çalabilirsin” önerisi üzerine tıraş aralarında gitarıyla sevilen şarkıları söyledi. Bu uygulama müşterilerin hoşuna gitti. Ay-yıldızlı dekoru ile dikkat çeken Öztürk Karahan, Bencik ile ilgili “Devamlı usta ihtiyacımız oluyor. Yeni şubemiz için ilan verdik. Arkadaşımız geldi. Görüştüğümüz sırasında müzisyen olduğunu anladık. ‘Boş, sakin zamanlarımızda devamlı müzik olsun, farklı bir şey yapalım’ dedik. Arkadaşımızın gitar çaldığını görünce öğrenmek isteyen çocuklar ‘Bize ders versin’ demeye başladı. Çok hoş oldu. Müşterilerimiz bunu çok sevdi”

dedi.

Berber Necdet Bencik, 8 yıl önce berberlik yaparken müzikle uğraşıyor.

Antalya’da çalıştığı sırada gündüzleri berberde çalışırken, akşamları kafe veya barlarda gitar çaldığını belirterek; şunları söyledi:

“Öztürk ağabeyin yanına geldim. Müzikle uğraştığımı öğrenince böyle bir proje başlatalım dedik. İnsanlar tıraş olurken, aynı zamanda canlı müzik yapıyoruz. Bu uygulama insanlara terapi gibi. Hocamın ‘Müziksiz hayat hatadır’ diye sevdiğim lafı vardı. Ben de nerede nasıl olursa olsun hep müzik yapmaya çalışıyorum. ‘Berberlik mi müzik mi?’ diye sorarsanız benim için müzik ön planda. Çaldığım şarkılar, slow, rock, eski sanatçıların şarkıları türküler oluyor. O an hangisi olursa. Bazen görünce şaşırıyorlar. Sadece berberlik yapmaya başlayınca müzikten, müzik yapınca da berberlikten uzak kalıyorum. Şu an ikisini beraber götürüyorum. Sıkıntı yok. Burada çaldığımda istek şarkı isteyenler de oluyor. Bildiğim varsa söylerim. Şu an başlasam sabaha kadar sürer. Bir berberde hem berberlik yapan hem canlı müzik yapan görmedim. İlk uygulama benim herhalde.”

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.