ESKİŞEHİR Tepebaşı Belediyesi Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu eserleri Tepebaşı bölgesinde çeşitli parklarda, kent ile buluşurken sanatçıların yaptığı bazı eserler ve hatıra eserler de hizmet binasında sergileniyor.

BELEDİYE BİNASINDA PİŞMİŞ
TOPRAK HATIRALARI
9 yıldır Tepebaşı Belediyesi tarafından organize edilen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, bu sene yine Eylül ayında gerçekleşecek. 10. sempozyumun hazırlıklarına şimdiden başlayarak sanatçıların belirlenmesi ve organizasyon alt yapısı çalışmalarını yürüten ekip, Tepebaşı’nın yine Eskişehir’in, Türkiye’nin ve hatta tüm dünyanın vitrininde yer alacağını belirtiyor.
Ortaya çıkan eserlerin Tepebaşı’nda çeşitli parklarda sergilenmesinin yanı sıra, sempozyuma katılan sanatçılar, Tepebaşı Belediye binası ve ilerleyen yıllarda oluşturulması planlanan “Çağdaş Sanatlar Müzesi” için de eserlerini hediye bırakarak sanat birikimi sağlıyor.
BELEDİYE BİNASI
SANAT GALERİ OLDU
Gerek Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda yapılan bazı eserler, gerekse Ulusal Sanat Çalıştayı’nda yapılan eserler Tepebaşı Belediyesi’nde sergilenmeye devam ediyor. Tepebaşı Belediyesi, belediye hizmetleri dışında sanatseverleri de bu eserleri görmeye davet ediyor.

FACEBOOK YORUMLARI