Ana Sayfa Yazarlar Belediye Başkanlığı Makamı

Belediye Başkanlığı Makamı

-

Hobi makamı değildir, hizmet makamıdır… Belediye başkanlığı aday adaylarını okudukça bu makama neden bu kadar çok talep olduğuna benim aklım ermiyor!

Eski bir belediye başkanı olarak derim ki, Belediye başkanlığı vallahi de billahi de aklınıza gelebilecek tüm makamların en zorudur.

Bahçesine köpek giren arar, “musluk tısss sesi veriyor, su neden akmıyor’’ diyen arar, “komşu çöpü konteynere tam atmıyor’’ diyen arar… vs İmar mevzuatını tam uygulayacaksan, parti rozetini çıkartıp tüm vatandaşlara eşit muamele yapacaksan, hak-hukuk gözeteceksen, tüyü bitmemiş yetim haklarını koruyacaksan, vatandaşa het hüt yapmayacaksan, nüfuz suistimaline göğüs gereceksen, önce vatan, önce eşit hizmet diyeceksen, işin hem kolay hem de zordur. Zorluğu doğuran eş-dost çevredir, kulağını tıkayıp, gözünü kapatabiliyor musun mesele kalmaz… Bunlar işin ana zorluklarıdır…

Kolay tarafına gelince; o davetten, bu davete, imarmış, yasaymış boş ver dersen nerelerden neler gelecek hesaba yapacaksan açıkcası rüşvet beklersen, servetine servet katacaksan, particilik, bölgecilik yapacaksan ve de yan gelip yatacaksan, oh bu işin değme keyfine..! Benim gibi kendi cebinden meydan yapacaksan işin zor oğlu zordur… Yukarıda yazmış olduğum şıklardan birisini seçmek size kalmış. Zor olanı da, kolay olanı da yazdım. Hadi yolunuz açık olsun…

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Salim Taşcı
Salim Taşcıhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteci-yazar, şair. 1945, Sorgun / Yozgat doğumlu. Bazı kitaplarında Salim Halid Bozoklu imzasını kullandı. Öğrencilik yıllarında gazeteciliğe başladı. 1981 yılında Sancak adlı gazetenin sahibi olana kadar, Milliyet, Tercüman ve Adalet gazetelerinde yazdı. Emlak ticaretiyle uğraşıyor. Sonsöz Gazetesi'nde köşeleri çok ilgi çekiyor!

Bu Haberler Kaçmaz!

‘İftar sonrası art arda içilen sigara öldürücü olabilir’

Adana'da özel bir hastanede görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, iftarın ardından yoğun bir şekilde içilen sigaranın ölüme varabilecek sonuçlara yol açabileceğini söyledi.