Bekliyoruz

0
62

Mehmedim, Afrin’e göreve giderken “Beklemesinler” diye haber gönderdin. Mehmed’im, ben senin gıymetli ananım. Bekliyoruz Mehmedim, bekliyoruz kınalı kuzum. Senin annen olarak doğduğun günü dün gibi hatırlıyorum. Seni ne zorluklarla büyüttüğümü hatırlıyorum.

Seni ne kadar zorlu, ne kadar şerefli bir göreve gönderdiğimizi biliyorum. Seni bekliyorum Mehmedim. Sen gelecek ve bu vatana nice Mehmetçikler yetiştireceksin. Nice Rahime Hatunlar yetiştireceksin. Seni bunun için bekliyorum.

Mehmed’im ben senin bey babanım. Mehmedim, ilk adımını attığın günkü sevincimi hep hatırlıyorum. Oğlum oldu, aile ocağımızı o tüttürecek diye ne kadar çok sevinmiştim. Sana babamın adını bir ibadet vecdi ile vermiş, kulağına ezan okumuştum. Şimdi şerefli bir görevdesin. Biliyorum geride kalanlarını değil, sadece ve sadece sana verilen görevi şerefinle yapmayı düşünüyorsun. Baban sana kurban olsun can oğul. Görevini alnının akıyla yap ve yuvana tekrar dön. Ocağın hiç sönmesin. Soyumuz sonsuza kadar şerefle yaşasın.

- Reklam -

Mehmedim, ben senin mektubunda hatırını sormaya çekindiğin eşinim. Mehmedim, sevdiğim, evimin direği eşim, kışın arkasından bahar gelir. Sen de bu zor günleri alnının akıyla, zaferle bitir ve kıştan sonra gelen bahar gibi yuvamıza dön. Hayallerimizi birlikte yapmaya devam edelim.
Kıymetli ağabeyim, varlığın hepimiz için bir güven kaynağı idi. Senin yanında kendimizi daha güçlü, daha mutlu hissediyorduk. Her zorluğumuzda bütün sevecenliğinle, bütün şefkatinle yanımızda idin. Seni tekrar yanımızda görmek için dua ediyoruz. Allahım bileklerine güç, kalbine metanet versin. Ayağına taş değmesin, şanla, şerefle, ayyıldızlı bayrağımızla bir gazi olarak dönmen için dua ediyorum.

Mehmedim, bizler senin amcan, senin dayın, senin halan, senin teyzeniz. Biliyoruz, sen makamların en yükseği için, şehitlik için hazırlanıp yola öyle çıktın. Şehitler Albayrağa sarılıp bu büyük milletin omuzlarında ebediyete uğurlanırken sen onlara imrenirsin. Bunu biliriz. Ama Mehmedim bu Allah’ın takdiridir. Bu kutlu yolda ya şehit, ya gazi olmak var. Cenab-ı Allah her şeyin en doğrusunu bilir. Biz seni bekliyoruz Mehmedim. Bu vatana, bu millete senin gibi yiğit nesiller vermen için, ay yıldızlı bayrağımızın sonsuza kadar özgürce dalgalanması için, daha çok, daha güçlü olmak için seni bekliyoruz.
Bekliyoruz Mehmedim, hepinizi, hepinizi şerefli birer gazi olarak kucaklamayı bekliyoruz. Hepinizi gözlerinizden öpüyoruz. Allah’a emanet olunuz.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz