Bebeklere hoş karşılama

97

Sosyal belediyecilik uygulamalarının en güzel örneklerini sergileyen Mamak Belediyesi doğumdan ölüme kadar vatandaşlarının yanında yer alıyor. Mamaklı olmanın ayrıcalığını doğumla birlikte hissettiren Hoş Geldin Bebek uygulaması devam ediyor. Mamak Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda uygulamaya koyduğu uygulamalardan biri olan Hoş Geldin Bebek uygulaması ile yeni bebek sahibi olan aileler ziyaret ediliyor. Ziyaret edilen ailelere bir bebeğin doğumdan sonra ihtiyaç duyacağı bütün malzemelerin bir arada bulunduğu hediye paketi veriliyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Hoş Geldin Bebek uygulamasıyla hem ailelerin sevincine ortak oluyoruz hem de ailelere maddi anlamda destek sağlamış oluyoruz. Erkek ve kız çocukları için ayrı ayrı hazırlanan hediye paketleri ekiplerimiz giderek bizzat ailelere takdim ediyor. Uygulama kapsamında ekiplerimiz binlerce aileyi ziyaret ederek hem sevinçlerine ortak oldu hem de bebeklerimizin ilk hediyelerini takdim etti” dedi.
Uygulamanın başladığı günden bu yana 9400 bebek ve ailesi ziyaret edildi. Mamak’ta bu yılın ilk beş ayında 569 kız bebek 524 erkek bebek olmak üzere toplam 1903 bebek dünyaya geldi.
Vatandaşları son derece memnun eden uygulama çerçevesinde ziyaret edilen ailelere içerisinde 10 parça zıbın takımı, bebek taşıma çantası, bebek malzeme taşıma çantası, biberon ve damaklı emzik bulunan paketler teslim ediliyor.