Başkent’te 6 bin kilometre yol çizgisi…

0
166

Geçen yıl yapılan yerel seçimlerin ardından sorumluluk alanındaki ilçe sayısı 25’e yükselen ve en ücra köşelere kadar yol ve asfalt götüren Büyükşehir Belediyesi, tüm Ankara genelinde bu yıl toplam 6 bin kilometrelik yol çizgi çalışması yapacak. Yollara ayrıca toplam 9 bin adet uyarı yazısı, Büyükşehir logosu ve trafik işaret sembolü de yerleştirilecek.
Büyükşehir Belediyesi, yeni katılan çevre ilçelerle birlikte Başkent genelinde gerçekleştirdiği yeni yol açımı ve asfalt serimi çalışmalarını şerit çizgileriyle de süslüyor.
Ankara genelinde her gün yeni bulvar ve caddeler açıldığını, yolların modern asfaltlarla döşendiğini kaydeden Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Başkentimizde yeni açılan, yenilenen veya çizgisi yıpranmış olan yollarda yaptığımız şeritleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın asfalt programıyla koordineli bir şekilde süren çalışmalar kapsamında, yaklaşık 6 bin kilometrelik kesikli çizgi çalışması yapacağız” dediler.
Ankaralıların, genişleyen ve modern levhalarla, sinyalizelerle donatılan yollarda güvenli yolculuk yapabilmeleri için en önemli yol gösterici olan şeritleme çalışmalarının özellikle gece saatlerinde devam ettiğini ifade etti.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz