Başkentlilerin kalbi emin ellere emanet

0
102

Ülkemizde son yıllarda sağlık sektöründeki gelişmeler, Avrupa ve diğer ülkeleri de kıskandıracak seviyeye geldi. Özellikle başta Başkent Ankara olmak üzere yurt genelinde kısa bir süre içerisinde yapılan yatırımlar ile oluşturulan dev Şehir Hastaneleri, özel sektörün konforunu geçmiş durumda.

Esma ALTIN/ANKARA


Hem teknolojik aşıdan hem de hijyen ve konfor açısından sağlıkla ilgili akla gelebilecek her tür tedavi hizmetini sunan Şehir Hastanelerinin öncülerinden biri de Ankara Şehir Hastanesi. Tüm branşlarda görev yapan kadrolar uzman bir ekibin oluşturulması ile insan sağlığını çok ileri boyutlara taşıyacak seviyeye geldi.

- Reklam -


Geçtiğimiz günlerde; Ankara Şehir Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibinin önemli isimlerinden olan Prof. Dr. Erdal Şimşek, gazetemizin muhabirlerinden Feti Özyön’ün baypas ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Erdal Şimşek ve heyeti; koroner arter hastalığı için her tür koroner bypass cerrahisi, kapak hastalıkları için hem küçük kesi hem standart girişimle metalik-biyoprotez kapak cerrahileri, kapak tamirleri, aort anevrizması ve diğer aort patolojileri için açık cerrahi ve endovasküler (EVAR-TEVAR) girişimleri, kalp yetersizliği olan hastalar için, mekanik destek cihazları (ECMO, LVAD) ve kalp nakli, kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyon cerrahisi, her türlü doğuştan kalp hastalığı cerrahisi, açık ve kapalı varis cerrahisi, açık ve kapalı damar hastalıkları girişimleri, fistül açılması gibi hemen hemen kalp ve damar cerrahisi alanındaki tüm işlemler kliniğimizde yüksek başarı oranı ile güvenle uygulanabilmekte. Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği ülkemize dünyaya örnek
Ankara Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde; dünyada alanındaki gelişmeler sürekli olarak takip edilmekte ve teknolojik gelişmeler ve değişimler hızla uygulamakta. Klinikte görev yapan birçok hocanın ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde ve cemiyetlerde etkin görevi bulunuyor.


Türkiye’nin en büyük KVC kliniği ve dünyanın sayılı hastanelerinden biri olan Ankara Şehir Hastanesi bünyesindeki klinik; 4 yoğun bakım, 5 yataklı hasta servisi, 1 günübirlik yatış ünitesinde 50 yoğun bakım ve 100 servis yatağı ile hizmet vermekte. Yataklı hasta servislerinde hastalarımız tek kişilik ya da çift kişilik son derece modern ve teçhizatlı odalarda tedavi ediliyor.
6 adet poliklinikle ayaktan hasta başvurusunu hiçbir hastayı geri çevirmeden sürdüren klinikte, ayaktan ve yatarak tedavi dünya standardında uygulanmakta. Ayrıca ülkemizde örneği olmayan 24 yataklı servis ve 15 yataklı yoğun bakım ile sadece kalp ve akciğer nakili hastalarımıza hizmet sunulmakta. Birikim ve tecrübe ekibi ile, ikinci ve üçüncü kez gereken açık kalp cerrahileri ve birden çok hastalığın aynı anda tedavi edilmesi gerektiği kompleks cerrahileri; dünya standardında uygulama fırsatı veriyor.

- Reklam -