Ana Sayfa Yerel Haberler Başkentin CHP’li belediyeleri buluştu

Başkentin CHP’li belediyeleri buluştu

-

Başkentiniki Cumhuriyet Halk Partili belediyesi Yenimahalle Belediye BaşkanıFethi Yaşar ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen,bürokratlarıyla toplantıda bir araya geldi.

Halka hizmetteişbirliği ve bürokrasi konusunda diyalog içinde bulunan ve mutattoplantılarla bir araya gelen iki belediye bürokratlarına ikibaşkan başkanlık etti.

Fikir alışverişinde bulundular

Yenimahalle ve Çankaya ilçelerinin yatırımlarının konuşulduğu toplantıda fikir alışverişinde bulunan ikili, vatandaşların sorunlarını çözmede bürokratlarının birbirileriyle olan yakın diyaloglarının önemli olduğunu ve bu sayede halkın isteklerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini vurguladı.

İlçe belediyelerinin sıkıntılarıyla ilgili de sohbet eden başkanlar, belediye kaynaklarını daha verimli kullanma, tasarruf etme, belediye gelirleri ve kentsel dönüşüm projeleri konusunda da önerilerde bulundu. Belediye gelirlerinin düşmesiyle birlikte altyapısı güçlü olmayan belediyelerin büyük sıkıntıya düştüğü, kaynakları en tasarruflu şekilde kullanılması gerektiği ile ilgili görüş alışverişinde bulunan taraflar, tasarruf tedbirleri ile ilgili de bürokratların birbirleri ile diyalog içinde olmaları tavsiyesinde bulundu. Başkanlar, Ankara’da büyükşehir ve ilçe belediyelerinin birbirleri ile parti ayrımı gözetmeksizin iletişim halinde olmalarının vatandaşın yararına olacağını kaydettiler.

Yenimahalle’ye dev eserler kazandırdık”

Başkan Yaşar, “Göreve geldiğim günden bu yana vatandaşın yararına olmayan hiçbir işe imza atmadım. Her projenin başında bunun vatandaşa yararını sorguladım. Onların yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe yaratmaya çalıştım. Bürokratlarımla birlikte kaynakların doğru kullanılması konusunda önemli adımlar atarak, Yenimahalle’ye dev eserler kazandırdık. Kaynaklar doğru kullanıldığında hiçbir şey zor değil. Bizim lügatımızda zor yoktur. Çalışmak vardır. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız” dedi.

CHP’li belediyelerin bulunduğu yerde hayat var

Taşdelen de Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin bulunduğu il ve ilçelerde hayat, kültür ve sanat olduğuna dikkat çekerek, “Ankara içinde yaşam, sanat ve kültürün olduğu ilçeler Çankaya ve Yenimahalle’dir. Belediyecilik sosyal demokratların işidir” dedi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.